Kolejna osoba straciła pieniądze. Oszukała ją fałszywa pracownica banku

2

Tym razem ofiarą okazała się 35-letnia mieszkanka Węgorzewa, konto której oszuści uszczuplili o kwotę 2 tys. złotych. Nie ulegajmy namowom rozmówców i nie instalujmy na swoich telefonach, tabletach czy komputerach programów ani aplikacji do zdalnej obsługo urządzeń.

W środę (6.10)  mieszkanka Węgorzewa zgłosiła, że oszuści wykorzystując jej dane, uszczuplili jej konto o kwotę 2 tys. złotych.  

W rozmowie z mieszkanką Węgorzewa funkcjonariusze ustalili, że  5 października w godzinach popołudniowych skontaktowała się z nią kobieta przedstawiająca się jako pracownica banku. Zapytała się pokrzywdzoną, czy dokonała przelew w kwocie 500 złotych na konto Adama Mrozik. Mieszkanka Węgorzewa oświadczyła, że nie – informują policjanci z KPP Węgorzewo

Rzekoma pracownica banku poleciła pokrzywdzonej, aby zainstalowała aplikację Any Desk, która pomoże ustrzec jej konto przed oszustami. Następnie 35-latka weszła na konto i miła podać blik. Kobieta zorientowała się, że mogła zostać oszukana, więc zakończyła rozmowę.

Po ponownym zalogowaniu się na konto, okazało się, że brakuje tam 2 tys. złotych. 

Policjanci apelują o szczególną ostrożność w kontaktach telefonicznych z osobami proponującymi świadczenie jakichkolwiek usług finansowych lub bankowych.

(źródło: KPP Węgorzewo)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
westt

No cóż, za naiwność płaci się niezłą kasą. 2000 zł było i wyfrunęło!

mazur kurpiowski

dwa tysiące za potwierdzenie głupoty to doprawdy tanio…