Kolejna grupa uczniów ZSKŚiA „odkrywała Grecję” i zdobywała nowe doświadczenia!

0

W ramach programu „Mobilność zawodowa uczniów i nauczycieli” 25 osobowa grupa uczniów ZSKŚiA w dniach 17-28 października odbywała praktykę zawodową w Grecji.

Miejscowością docelową było urocze miasteczko Paralia Panteleimonos. Giżycko żegnało temperaturami typowo jesiennymi, a Grecja – powitała pięknym słońcem i szumem ciepłego Morza Egejskiego, w którym uczestnicy mobilności wielokrotnie zażywali kąpieli.

Dzięki praktykom w różnych miejscach, np. biologicznej oczyszczalni w Katerini, zakładzie wytwórni oliwy w Skotina , zakładzie produkującym ser feta czy studiu graficznym „Metro” w Katerini młodzież zdobywała nowe doświadczenia zawodowe, które zaowocują w przyszłej pracy. Łącząc przyjemne z pożytecznym, w ramach praktyki, uczniowie odwiedzili targi Agrotica Helexpo w Salonikach.

Dwutygodniowy pobyt w Grecji wzbogacił  uczestników praktyk nie tylko zawodowo. Mieli okazję „podszlifować” angielski, nauczyć się podstawowych zwrotów greckich i posługiwać się nimi w kontaktach z Grekami. Oczywiście, nie zapominali o naszym języku ojczystym. Wielkim zaskoczeniem było to, że nasi greccy przyjaciele znają dużo polskich słów.

W ciągu dwóch tygodni odbyło się kilka większych i mniejszych wycieczek krajoznawczych. Przyszli technicy poznali Riwierę Olimpijską i zdobyli Olimp. Pobyt w Zamku Platamon był dobrą lekcją historii i dawką zachwycających widoków. Kolejnym z miejsc, które odwiedzili były słynne Meteory z magicznym krajobrazem oraz klasztorami w chmurach. Niezapomnianych doznań dostarczył rejs statkiem po Zatoce Pagasyjskiej, podczas którego mieli możliwość nauczyć się  tańca regionalnego, zajadać się greckimi przysmakami, a także podziwiać pływające obok delfiny.

Pobyt w Helladzie minął bardzo szybko. Dzisiaj z uśmiechem na twarzy i rozmarzeniem w oczach uczniowie ZSKŚiA wspominają przygodę z Grecją i mają nadzieję, że dane im będzie wrócić w to magiczne miejsce jeszcze nie raz.

ZSKŚiA

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze