Kolarze „Masters Giżycko” podsumowali i zakończyli sezon [ZDJĘCIA]

0
fot. Piotr Tomasz Suchta

W niedzielę, 20 listopada w Lesie Miejskim w Gajewie zawodnicy Towarzystwa Kolarskiego „Masters Giżycko” podsumowali i zakończyli sezon kolarski. 

Tego dnia kolarze mieli wyruszyć w ostatni, oficjalny wyścig w tym roku, niestety ze względu na złe warunki pogodowe został on odwołany.

Organizatorzy zadbali jednak o dobrą atmosferę, przygotowali ognisko i poczęstunek dla uczestników wydarzenia.

Oprócz młodych sportowców i ich rodziców, w imprezie wzięli udział zaproszeni goście, w tym burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, który wręczył najmłodszym zawodnikom symboliczne statuetki. 

Jak zaznacza prezes Towarzystwa Kolarskiego „Masters Giżycko”, Jerzy Gawarecki, sezon nie należał do łatwych, ale był bardzo satysfakcjonujący. 

– Dzieci i młodzież podniosły swój poziom sportowy i to znacznie. Wiele możliwości drzemie w tych młodych organizmach i należy to wykorzystać. Kolarstwo to nie jest łatwy sport, chwile słabości, załamania skutkują dalszą pozycją na mecie. Jednak treningi, udział w zawodach rozwija i pozwala im osiągać coraz lepsze wyniki. Jestem bardzo zadowolony z osiągnieć naszej młodzieży – mówi Jerzy Gawarecki. 

Prezes TK „Masters Giżycko” poinformował również, że w styczniu 2023 r. nastąpi zmiana nazwy klubu z Towarzystwa Kolarskiego „Masters Giżycko” na Towarzystwo Sportowe „Masters Giżycko”, z uwagi na to, że prowadzą oni dwie sekcje sportowe – sekcje kolarską oraz sekcję hokeja na lodzie.

PTS

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze