fot. Piotr Tomasz Suchta

W wigilię św. Jana, 24 czerwca na Campingu Bystry odbyła się Sobótka, czyli tradycyjne obchody Nocy Świętojańskiej. Było dużo muzyki oraz śpiewu, poszukiwano kwiatu paproci i wybrano najpiękniejszy wianek.

Impreza odbyła się na terenie campingu w Bystrym w sobotę, 24 czerwca. Z obrzędem sobótkowym wystąpił Zespół Tańca Regionalnego SAGA z Bartoszyc. Swoje umiejętności wokalne zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca Niegocin, Jarzębiny oraz grupa Altum.

Na scenie pojawiła się również formacja Martinz Band, a punktem kulminacyjnym imprezy był widowiskowy pokaz ognia z gośćmi z Białegostoku Freakus.

Oczywiście nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Było malowanie twarzy, wiele konkurencji sportowych oraz puszczanie baniek mydlanych. Stałym punktem Sobótki w Bystrym jest konkurs na najładniejszy wianek i poszukiwania kwiatu paproci. Dla zwycięzców Organizatorzy przygotowali ciekawe nagrody.

Sobótka w Bystrym trwała do późnych godzin wieczornych, a patrząc na dopisujące humory można było stwierdzić, że wszyscy bawili się bardzo dobrze. 

Organizatorem Sobótki w Bystrym był Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Wilkasach. 

 (PTS, fot. Piotr Tomasz Suchta)

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze