Kliknęła w link i straciła pieniądze. Dwie mieszkanki powiatu oszukane

0

Giżyccy policjanci apelują! Oszuści nie próżnują i nie śpią. Wymyślają nowe metody, aby wyłudzić jak najwięcej pieniędzy. Przez nieuwagę dwie mieszkanki powiatu giżyckiego straciły pieniądze.

W czwartek (21.10) do Komendy Powiatowej Policji w Giżycku zgłosiły się dwie mieszkanki powiatu giżyckiego, które zostały oszukane.

Pierwsza z kobiet został oszukana podczas sprzedaży wystawionego przez siebie produktu. Odezwała się do niej rzekoma kupująca – przekazują policjanci z KPP Giżycko

W efekcie z konta pokrzywdzonej „znikło” ponad 400 złotych i był próba uzyskania pożyczki w kwocie 10 tys. złotych na dane pokrzywdzonej.

Druga z kobiet otrzymała wiadomość SMS-em o uregulowaniu niedopłaty za energię w kwocie 3,46 złotych. Zgodnie z zasadą postępowania kobieta „kliknęła” w podany link i została przekierowana na stronę swojego banku – dodają funkcjonariusze z Giżycka

Po zalogowaniu na konto dostała kod do zatwierdzenia płatności. Gdy sprawdziła ponownie konto okazało się, że została oszukana. Z konta „znikło” 2 tys. złotych.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze