Kino Nowa Fala w październiku. Jakie filmy zobaczymy na wielkim ekranie?

0

Kino Nowa Fala w Giżycku zaprasza na jesienne premiery filmów. Jakie tytuły zagoszczą na wielkim ekranie?

30 września zaczynamy od filmu „Pies w rozmiarze XXL” z uwielbianym w Giżycku Cezarym Pazurą w dubbingowej roli tego sympatycznego zwierzaka.

Ostatni weekend września to też bardzo głośna premiera „Niewidzialnej wojny”. W autobiograficznym filmie Patryka Vegi występuje nasz dobry znajomy Rafał Zawierucha. Na ekranie zobaczymy go aż do 16 października.

Październik to jeden z najintensywniejszych kinowo miesięcy w roku, czeka nas sporo świetnych premier ze szczególnym uwzględnieniem bardzo dobrego polskiego kina. Mam nadzieję, że mieszkańcy Giżycka będą licznie przychodzić do Nowej Fali. Do tej pory to właśnie polskie premiery przyciągały ich najbardziej – mówi Żaneta Sarnecka-Roch z Giżyckiego Centrum Kultury. 

Na początku miesiąca wciąż będzie można obejrzeć też film „Johnny” o księdzu Janie Kaczkowskim, jednego ze zwycięzców ostatniego FPFF w Gdyni. 

7 października do powyższych filmów dojdzie urokliwa animacja dla najmłodszych widzów (grupa wiekowa 4+). Film „Mama Mu wraca do domu” to mądra animacja, którą powinny zainteresować się przedszkola.

14 października na ekranie Nowej Fali zadebiutują dwa wyjątkowe filmy.

„Tedi i szmaragdowa tablica” to kontynuacja popularnej bajki o Tedim – poszukiwaczu skarbów. To ciekawe nawiązania do Indiana Jonesa w bardzo przystępnej, animowanej formie.

Hit gwarantowany! 

„Apokawixa” to natomiast zwariowana propozycja dla zwariowanej młodzieży (i nie tylko). Mega impreza na Półwyspie Helskim kończy się… inwazją zombie. Ekologiczny horror w reżyserii Xawerego Żuławskiego jest jednym z najszerzej komentowanych filmów po ostatniej Gdyni. 

21 października całkowita wymiana repertuaru!

Dla najmłodszych widzów przygotowaliśmy ukraińską animację „Guliwer”, która powstała na podstawie pomysłu Wołodomyra Zełenskiego. W sobotę 22 października przewidujemy wyjątkowy pokaz filmu w oryginalne, ukraińskiej wersji językowej.

„Orzeł. Ostatni patrol” to kolejna polska produkcja, szeroko komentowana po ostatnim FPFF w Gdyni. Film otwarcia, który zainteresuje wszystkich tych, którzy lubią niebanalne historie. To też film, którym powinny zainteresować się szkoły. Materiały edukacyjne tutaj: https://www.kinoswiatedukacji.pl/filmy/orze-ostatni-patrol

Ostatni film, który zadebiutuje na ekranie Nowej Fali tego dnia to „Miłość na pierwszą stronę”, który zainteresuje przede wszystkim tych, którzy w kinie szukają bezpretensjonalnej… rozrywki. 

Koniec października to zawsze wyjątkowy czas zadumy i oddawania hołdu naszym zmarłym bliskim.

28 października na ekranie pojawi się film „Ania” o Annie Przybylskiej. Wzruszający dokument pokazujący prawdziwe życie tej wyjątkowej osoby…

Tego dnia w kinie będziemy świętować też Halloween. Maraton Halloweenowych Horrorów rozpocznie się o godzinie 19:30 i w ramach jednego biletu będzie można obejrzeć aż trzy wyjątkowe produkcje: „Egzorcyzmy siostry Ann”„Nie patrz w dół” i „Smakosz Odrodzenie”. Dla 2 z 3 wymienionych filmów nasz Maraton Horrorów to jedyna możliwość obejrzenia ich w kinie…

Aktualny repertuar Kina Nowa Fala możecie śledzić na naszej stronie – https://www.gizycko.info/kino-nowa-fala/

(GCK Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze