Kilka zespołów i kilkanaście wokalistek z trofeami za sukcesy

1

Kilkanaście wokalistek i kilka grup wokalnych z powodzeniem działa w GOKiR Wilkasy, a matką ich osiągnięć jest instruktorka Barbara Somionka.

Najmłodsza Milana Karpuczyk ma tylko 7 lat, a z festiwali i konkursów już niejeden raz wracała z pięknymi dokonaniami. Ale takich młodych rodzynków mamy pod swoimi skrzydłami jeszcze więcej. Dziewczęta, jak i ich rodzice, którzy wspomagają nasz ośrodek przy niektórych wyjazdach, są z nami mocno związani.

Trzeba podkreślić, że na przestrzeni czterech miesięcy (koniec 2023 roku i początek 2024) wokalistki i grupy GOKiR zameldowały się na dziesięciu imprezach w regionie Warmii i Mazur, a jedna – co ciekawe – na warszawskim festiwalu online. Przygotowania do startów sporo je kosztują – to nie tylko ciężka praca, ale również upór i konsekwencja w działaniu. A każdy kolejny puchar i statuetka wywołują u nich nie tylko uśmiech na twarzy, nakłaniają też do dalszej pracy.      

Swoje wyjazdy nastolatki rozpoczęły w Pozezdrzu na Regionalnym Konkursie Piosenki Retro „Jak za dawnych lat”, były w Kętrzynie na XVIII Festiwalu Młodych Wykonawców, Morągu (Wojewódzki Festiwal Piosenki „Perłowa Nuta”), IV Konkursie Piosenki Polskiej o Muzyczny Laur Białej Piskiej, Festiwalu Ogólnopolskim „O Złotą Nutę Pisza”, Powiatowym Konkursie „Śpiewadło 2023” w Giżycku, w Korszach na XI Wojewódzkim Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych, Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Kolęda 2023” w Klubie 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej, Powiatowym Konkursie Kolęd i Pastorałek „Moja pastorałka” w Wilkasach oraz XXII Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Budrach.

A jak można scharakteryzować nasze laureatki? Iga Styczyńska i Milana Karpuczyk na koncie mają najwięcej osiągnięć, trzecioklasistka Nikola Peliszko jest najbardziej aktywna w wielu grupach (ludowa, hip-hopowa i Fantazja), sporo sukcesów odnotowały też rok starsza Alicja Tarara, idąca w ślady swojej starszej siostry Zuzanna Czerwińska oraz Nikolina Pietrzak, która zawdzięcza je systematycznej i ciężkiej pracy. Prawdziwym objawieniem GOKiR są Zuzanna Jakubowska i  wyrastająca na gwiazdę Aurelia Kowalewska. 

Masę sukcesów na swoim koncie mają również Anita Fijałkowska, która jako jedyna zgłosiła się do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Online „Śpiewaj razem z nami” – Trele Morele Punkt Kultury Warszawa i śpiewająca od zawsze Amelia Somionka. Pochwalić trzeba ponadto nowe członkinie zespołów z GOKiR, czyli Alicję Konc (Fantazja) i Julię Koncewicz (Złote Nutki). Ciekawostką w tym opisie jest Zespół Pieśni i Tańca  „Niegocin”, jego członkowie w ludowych strojach na przegląd pastorałek przygotowali świetnie znany, lecz niezbyt łatwy do śpiewania utwór „Gore gwiazda Jezusowi”, który został doskonale przyjęty. Liczymy, że lista ta w roku 2024 zapełni się jeszcze bardziej.

(Tekst, foto.: GOKiR Wilkasy)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jaro

Super tylko czemu Samionka młoda się nie uśmiecha?Wygląda jakby z przymusu i ambicji mamy tam była…..