Kierownik apteki oskarżony o wyłudzanie dopłat za leki

3

Prokurator Rejonowy w Kętrzynie skierował do Sądu Rejonowego w Giżycku akt oskarżenia przeciwko 48-letniemu mężczyźnie, któremu zarzuca się wyłudzenie pieniędzy w kwocie 37.937,89zł.

Jak wynika z zebranego w sprawie materiału dowodowego w okresie pomiędzy 31 maja 2016r., a 31 lipca 2017r. Jerzy W. będąc zatrudniony jako kierownik jednej z aptek na terenie Węgorzewa, dysponując drukami recept opatrzonych pieczęcią i nieczytelnym podpisem lekarza, który zakończył już prowadzenie swojej działalności i nie posiadał uprawnień do wystawiania recept obcym osobom, wypełnił 20 recept wystawionych na rzecz 6 pacjentów w ilości 337 opakowań różnych leków o łącznej wartości 39.456,16 zł, wyłudzając w ten sposób na szkodę Narodowego Funduszu Zdrowia Warmińsko-Mazurski Oddział Wojewódzki w Olsztynie kwotę 37.937,89 zł zwróconych tytułem kosztów refundacji leków. W sprawie przesłuchano kilkudziesięciu świadków i zgromadzono obszerną dokumentację.

Podejrzany nie przyznał się do dokonania zarzucanego mu przestępstwa i odmówił złożenia wyjaśnień. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jajek

Toż to nie nowość, to już recydywa. Znowu mu nic nie udowodnią i znowu będzie Jerzy śmiał się w twarz i robił swoje. Zastanawiam się, dlaczego firmy zatrudniają tego Pana z takimi zarzutami.

Bab

Znowu mu się upiecze i dalej będzie robił swoje.

lek

znowu Jurek 🙂 To już chyba podchodzi pod recydywę