Kierowca zamienił się z pasażerem miejscami, bo miał zakaz prowadzenia

0

Do zdarzenia doszło w miejscowości Ruda (gmina Miłki), gdzie policjanci z Giżycka zatrzymali do kontroli drogowej kierującego busem. 

51-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego nie przejmuje się tym, że sąd zastosował wobec niego zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów obowiązujący do września 2024 roku. Nie jest to jego pierwsze przewinienie, zawsze znajdzie powód i wytłumaczenie swojego niewłaściwego zachowania. Giżycki sąd orzekł wobec mężczyzny zakaz prowadzenia pojazdów, ponieważ kierowca ma już na swoim koncie zachowania niezgodne z prawem, a w tym między innymi nie zatrzymał się do kontroli drogowej – przekazują giżyccy funkcjonariusze. 

W środę, (26.10.) mężczyzna kolejny raz lekceważąc postanowienie sądu, wsiadł „za kółko” i wspólnie z pasażerem jechał przez miejscowość Ruda.

Traf chciał, że na swojej drodze kierujący spotkał policjantów z Giżycka, którzy wiedzieli o przewinieniach mężczyzny i o tym, że posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze wydali sygnały do zatrzymania pojazdu, co też kierujący uczynił. W momencie zatrzymania busa kierowca zamienił się miejscami z pasażerem. Podczas kontroli przyznał, że ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, a jednak „twardo” twierdził, że jechał jako pasażer. Pasażer natomiast nic nie tłumaczył – informują mundurowi z KPP Giżycko.

Sprawa 51-kierującego z aktywnym zakazem prowadzenia pojazdów będzie miała finał w sądzie. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze