Kierowca pod wpływem alkoholu i środków odurzający, pasażer poszukiwany do odbycia kary

0

27– latek wsiadł za kółko będąc pod wpływem alkoholu i narkotyków, nie posiadał także uprawnień do kierowania. Pasażer innego samochodu okazał się poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 

Pijany kierowca wpadł w sobotę (09.10) na ul. Jagiełły w Giżycku. Zwrócił na siebie uwagę policjantów tym, że nie ustąpił pierwszeństwa pieszym znajdującym się na oznakowanym przejściu. 

Podczas sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że kierowca ma blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie i wszystko wskazywał na to, że może być pod działaniem środków odurzający. Wstępne badane testerem potwierdziło obecność narkotyków w organizmie – informują giżyccy policjanci

Od 27– latka została pobrana krew do badania. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania i miła przy sobie woreczek strunowy z marihuaną. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnej celi.

W piątek (08.09) podczas kontroli drogowej kierującego, który popełnił wykroczenie, policjanci zauważyli w jego aucie osobę siedzącą na tylnym siedzeniu. Pasażer wyglądem przypominał osobę poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności.

Mężczyzna prawdopodobnie wiedział, że jego podróż z kolegą zakończy się, dlatego też wprowadzał funkcjonariuszy w błąd co do swoich danych, podając dane brata. W efekcie policjanci ustalili personalia mężczyzny – informują policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku

Okazało się, że pasażer był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości do odbycia 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

(źródło: KPP Giżycko)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze