Wczoraj kilka minut przed godziną 20:00 policjanci ruchu drogowego z giżyckiej komendy, na terenie miasta zatrzymali do kontroli drogowej  kierującego oplem. Podczas prowadzonych czynności okazało się, że 34-letni kierowca jest pod wpływem alkoholu. Policjanci przebadali kierowcę na zawartość alkoholu. Jak się okazało, mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Na miejsce zdarzenia przyjechała osoba wskazana przez kierowcę, która zabezpieczyła auto. Natomiast 34-latek wspólnie z policjantami pojechał do Komendy, gdzie wykonano z nim czynności, a po ich zakończeniu zwolniono do domu. Kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy.

Teraz 34-letni mieszkaniec gminy Giżycko za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat. Dodatkowo taka osoba będzie musiała się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.

Źródło: KWP Olsztyn

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
mieszkaniec

Pol promila?Ale i wiadomosc.W gazecie wegorzewskiej takie wiadomosci zaczynaja sie od dwoch promilo.w pol nikt nie wnika