Kierowca bez uprawnień, za to z narkotykami

0

Wczoraj (21.01) podczas kontroli drogowej na ul. Obwodowej w Giżycku okazało się, że kierowca nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. W aucie policjanci znaleźli narkotyki, a sam kierowca przyznał, że zażywał środki odurzające. 

Policjanci giżyckiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę fiata, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas kontroli okazało się, że 30-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Nerwowe i niepewne zachowanie kierowcy wskazywało, że coś ukrywa przed funkcjonariuszami. Badanie stanu trzeźwości nic nie wskazało.

Skrupulatne czynności doprowadził do wyjaśnienia zachowania kierowcy. Na tylnej kanapie w torbie miał ukryty woreczek z białym proszkiem. Substancję sprawdzono testerem – była to amfetamina. Sam 30-latek przyznał, że zażywał środki odurzające, a woreczek z amfetaminą to jego własność.

Teraz 30-latek będzie się tłumaczył ze swojego zachowania. Będzie odpowiadał w myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomani oraz za wykroczenia popełnione w ruchu drogowym. Jeżeli badanie krwi potwierdzi obecność substancji zabronionych odpowie również za jazdę pod wpływem środka odurzającego.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze