Kierowali po alkoholu. Dwóch mieszkańców powiatu giżyckiego stanie przed sądem

2

Przed sądem stanie dwóch mieszkańców powiatu giżyckiego, którzy pomimo wypitego alkoholu postanowili wyruszyć na drogi nie zważając na to jak poważne zagrożenie stanowią. 

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli policji i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myśląc o tym jak poważne zagrożenia powodują.

W minioną sobotę giżyccy policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli drogowej około godziny 13:00 w Giżycku na ul. Unii Europejskiej. Za kierownicą Fiata Cinquecento siedział 23-latek, który jak wskazało przeprowadzone przez policjantów badanie, miał w organizmie 1,3 promila alkoholu

Drugi nietrzeźwy kierowca to 23-latka, która została zatrzymana do kontroli drogowej w Giżycku na ul. Kolejowej, kierował Nissanem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz 23-latkowie odpowiedzą przed sądem, grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Policjanci apelują i przypominają, że alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu! Pijany kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowco włącz myślenie!

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
miko

może kierownik z zakładu na białostockiej jecchał do stwświn piany

Piotr

no i dobrze, tak sie kończy jazda bez myślenia…