Kierował pomimo zakazu i pod wpływem alkoholu

2

Alkohol i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych nie przeszkodziły 46-letniemu mężczyźnie wsiąść za kółko. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

16 kwietnia 2019 r. policjanci z Referatu Ruchu Drogowego z Giżycka patrolowali jak co dzień ulice Giżycka. Około godziny 11.00 zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem osobowym 46 – letniego mieszkańca powiatu giżyckiego. Podczas wykonywania czynności w ramach powyższej kontroli wyczuli od mężczyzny alkohol. Po zbadania go na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, stwierdzili, że kierujący jechał na tak zwanym „podwójnym gazie”. Jednak nie był to koniec jego przewinień. W trakcie sprawdzenia danych mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że kierujący posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W tym dniu nie był to jedyny incydent. Do podobnego doszło kilka godzin wcześniej z udziałem nietrzeźwego rowerzysty w Kruklankach. Policjanci z Ruchu Drogowego zauważyli jadącego na rowerze 51 – letniego mieszkańca powiatu Giżyckiego, który niepewnie poruszał się swoim pojazdem. Po zatrzymaniu go do kontroli okazało się, że był nietrzeźwy.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Lolo80

Czy to nowość to jest jeden na dziesięć chyba że go ktoś podiebał

Felek

Ten pacjent pujdzie może siedzieć a Kalisza pani dalej będzie jeździć i. To ruwnosc tylko trzeba strajkować żeby było jak było