Kierował fiatem bez uprawnień i po alkoholu

1

Kara do dwóch lat pobawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów grozi 23-letniemu mieszkańcowi gminy Miłki, którego zatrzymali do kontroli drogowej giżyccy policjanci. 

W niedzielę (14.11.2021 r.) policjanci z Giżycka zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę osobowego fiata.

W trakcie interwencji okazało się, że siedzący za kierownicą 23-latek nie powinien kierować pojazdem ponieważ był pijany. Badanie wykazało, że miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie – przekazują funkcjonariusze z KPP Giżycko

Okazało się również, że mieszkaniec gminy Miłki nie posiada uprawnień do kierowania. Nietrzeźwy kierujący za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

Natomiast inna kierująca już straciła prawo jazdy na okres trzech miesięcy z uwagi na to, że w miejscowości Spytkowo (gmina Giżycko) pędziła z prędkością 118 km/h, gdzie ograniczenie jasno wskazuje na 50 km/h i jest to obszar zabudowany. Ponadto 39-latka została ukarana mandatem karnym w wysokości 400 złotych i na jej konto trafiło 10 punktów karnych.

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Giżycku)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Wyimaginowany

Przynajmniej prawka nie stracił.