Kibice z Erytrei, Pakistanu i Nigerii zatrzymani na granicy [WIDEO]

0

W miniony weekend na drogowych przejściach granicznych, funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 6 cudzoziemców, którzy usiłowali wjechać do Polski. Byli to obywatele Erytrei, Pakistanu i Nigerii.

Pierwsze trzy osoby zatrzymano 30 czerwca na drogowym przejściu granicznym w Grzechotkach. Podczas odprawy okazało się, że kibice z Erytrei nie mają dokumentów uprawniających do wjazdu na terytorium RP. 37-letnia kobieta oraz 40 i 16-letni mężczyźni myśleli, że przekroczą granicę posługując się paszportem FAN-ID. Pasażerowie samochodu osobowego marki Peugeot chcieli najpierw zwiedzić Polskę, a następnie pojechać do Niemiec.

Tego dnia na przejściu w Gronowie zatrzymano też 32-letniego obywatela Pakistanu. Cudzoziemiec z paszportem kibica postanowił  odwiedzić znajomego w Warszawie.

Natomiast dwóm kolejnym kibicom, tym razem z Nigerii, funkcjonariusze z PSG w Braniewie przerwali podróż 1 lipca. Pasażerowie autobusu rejsowego przedstawili do kontroli granicznej sfałszowane polskie wizy. Dokumenty podrobione były na wzór oryginalnych. Obcokrajowcy odpowiedzą za usiłowanie przekroczenia granicy przy ich użyciu.

Wszyscy cudzoziemcy otrzymali decyzję o odmowie wjazdu do Polski i zostali przekazani stronie rosyjskiej.

WMOSG

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze