Kandydaci na wójta gminy Giżycko spotkali się w sądzie

0

Kandydat na wójta gminy Giżycko Andrzej Sieroński wygrał proces wyborczy z obecnym wójtem gminy Markiem Jasudowiczem. Sprawa odbyła się w trybie wyborczym w środę 3 października w Sądzie Okręgowym w Olsztynie i dotyczyła informacji o zadłużeniu gminy.

Andrzej Sieroński oraz jego komitet KWW Aktywni Gminy Giżycko złożyli wniosek przeciwko Markowi Jasudowiczowi i komitetowi KWW Kochamy Mazury-Dobro Wspólne, w sprawie rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat zadłużenia gminy Giżycko w latach 2014 i następne.

W opublikowanych przez obecnego wójta materiałach wyborczych pojawiła się informacja o stanie zadłużenia gminy w latach 2014, 2015, 2016, która wg oceny Sądu jest niezgodna ze stanem faktycznym, a wynika z ustalenia różnych kryteriów dla wyliczenia wysokości długu.

Sąd zakazał uczestnikom postępowania tj. Markowi Jasudowiczowi oraz Komitetowi Wyborczemu Kochamy Mazury- Dobro Wspólne rozpowszechniania nieprawdziwych informacji o stanie zadłużenia gminy Giżycko w latach 2014 i następne. Dodatkowo zobowiązał do sprostowania informacji w formie ogłoszenia w prasie oraz na profilu facebookowym.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy wójta Marka Jasudowicza oraz kandydata na wójta Andrzeja Sierońskiego.

Zanim dodasz komentarz, przeczytaj regulamin

 

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze