36 kandydatów do służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej zmierzyło się z drugim etapem procedury kwalifikacyjnej. 29 osób uzyskało pozytywny wynik i już tylko krok dzieli ich od założenia munduru funkcjonariusza Straży Granicznej.

Kandydaci podjęli wyzwanie i 30 marca zmierzyli się z testem z wiedzy ogólnej, języka obcego oraz sprawności fizycznej.

Po osiągnięciu pozytywnej oceny czeka ich komisja lekarska, która określi zdolność kandydata do służby w Straży Granicznej. Następnie zasilą oni szeregi W-MOSG i złożą uroczyste ślubowanie. Kolejnym etapem w ich życiu będzie szkolenie, w jednym z ośrodków Straży Granicznej. Po ukończeniu otrzymają stopień kaprala i rozpoczną służbę w ochronie granicy polsko-rosyjskiej – mówi rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej straży granicznej mjr Mirosława Aleksandrowicz

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej ochrania granicę z obwodem kaliningradzkim na odcinku blisko 200 km. W służbowej odpowiedzialności W-MOSG jest 11 placówek, w tym 4 drogowe przejścia graniczne, 2 kolejowe oraz lotnicze przejście graniczne.

Do końca roku pozostało 45 wolnych etatów. Jeśli chcesz zostać jednym z nas-nie zwlekaj! Podejmij wyzwanie! Więcej informacji:  http://wm.strazgraniczna.pl/wm/sluzbapraca/funkcjonariusze-nabor-d/15801,Nabor-do-sluzby-ZADZWON-tel-89-750-30-23.html.

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze