Kilka dni temu informowaliśmy o trudnej sytuacji zdrowotnej w giżyckim Domu Pomocy Społecznej. Przeprowadzone w ostatnim czasie testy na Covid-19 wśród pensjonariuszy i pracowników w placówce wykazały że wśród 117 mieszkańców, 34 osoby mają wynik pozytywny, 3 osoby trafiły do szpitala. 

Testy pracowników wykazały, że na 67 zatrudnionych, 24 osoby otrzymały wynik pozytywny. Dyrektor placówki w związku z zaistniałą sytuacją przeorganizował pracę w placówce. Ze względu na brak możliwości dalszego utrzymania kuchni wstrzymane zostało wykonywanie posiłków na miejscu, natomiast posiłki przygotowywane będą w stołówce Zespołu Szkół Elektronicznych i Informatycznych i ze wsparciem Wojsk Obrony Terytorialnej dostarczane w termosach do budynku DPS. Trwają w tej chwili uzgodnienia z dowództwem WOT w sprawie pomocy przy dostarczaniu żywności do DPS.

W ostatnich dniach nieocenioną pomoc udzielił również dowódca 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego gen. brygady Bogdan Rycerski, kierując 3 żołnierzy do pomocy przy codziennych czynnościach związanych z prowadzeniem placówki. Są to również czynności opiekuńcze wykonywane przy pensjonariuszach.

Dyrektor DPS Giżycko zatrudnił również dodatkowe dwie osoby, które również wykonują wszelkie czynności opiekuńcze za nieobecnych pracowników, pozostających na kwarantannie czy izolacji. Sytuacja ta potrwa do czasu zakończenia kwarantanny/izolacji i powrotu personelu do pracy w placówce.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Giżycku 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze