Jesienny Ogień 2023. Pokaz dynamiczny najnowszego sprzętu wojskowego [ZAPOWIEDŹ]

0

Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza wszystkich w niedzielę 17 września br. na wyjątkowe wydarzenie – pokaz dynamiczny pn. „Jesienny Ogień 23”, który odbędzie się na terenie Ośrodka Szkolenia Wojsk Lądowych w Orzyszu.

Po raz pierwszy, publiczność będzie mogła obejrzeć najnowszy wojskowy sprzęt podczas walki. Warto przyjechać i zobaczyć to na własne oczy!

Pokaz rozpocznie się o godz. 13.00, ale wstęp na teren poligonu będzie już możliwy od godz. 8.00, gdzie zapewniono liczne atrakcje dla dorosłych i dzieci.

Na poligonie zaprezentuje się w akcji najnowocześniejszy sprzęt wojskowy zakupiony w ostatnich latach. Publiczność będzie miała okazję  zobaczyć  m.in. czołgi Abrams i K2, wyrzutnie HIMARS, zestaw przeciwlotniczy HIBNERYT, zestaw przeciwrakietowy POPRAD, armatohaubice KRAB, K9, wozy bojowe różnych rodzajów, np. kołowy transporter ROSOMAK,  BORSUK  czy samochód dalekiego rozpoznania ŻMIJA, specjalistyczne roboty LRR i Talon  oraz bezzałogowce FlyEye.  Łącznie w ramach ćwiczenia i programu statycznego zobaczyć będzie można ok. 70 różnych sztuk sprzętu wojskowego – w tym samolotów, czołgów, wyrzutni rakiet i innego sprzętu artyleryjskiego.

JESIENNY OGIEŃ 23 będzie pokazem zdolności interoperacyjnych różnych rodzajów wojsk i sprzętu oraz ich współdziałania na współczesnym polu walki.

O godz. 13.00 rozpocznie się ćwiczenie ogniowe z udziałem blisko 1000 żołnierzy: starciom na lądzie i w powietrzu będzie towarzyszył ogień artylerii, żołnierze będą się bronili i atakowali wojska przeciwnika; do akcji wkroczą też siły specjalne. Dynamicznie wyreżyserowany scenariusz pozwoli widzom poczuć się jak na realnym polu walki, podziwiać sprawność i wyszkolenie  żołnierzy.

Warto na własne oczy przekonać się, jak silne i profesjonalne są wojska Biało-Czerwonej.

Przedstawiciele Wojskowych Centrów Rekrutacji oraz jednostek wojskowych wyjaśnią zainteresowanym, jak mogą dołączyć do szeregów Wojska Polskiego. Wojskowi rekruterzy odpowiedzą na każde pytanie i podpowiedzą,  co zrobić, by zostać żołnierzem dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej lub innej wybranej formy służby zawodowej. Przedstawią możliwości służby w wybranej specjalności i wskażą miejsca na terenie całego kraju, gdzie można ją pełnić.

Na zakończenie pikniku odbędzie się defilada uczestniczących w ćwiczeniu pododdziałów – dobra okazja, by  wyrazić uznanie i podziękować żołnierzom za ich służbę.

(Wojskowe Centrum Rekrutacji w Giżycku) 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze