Jedziesz do Świecka? Pamiętaj o tych rzeczach

0

Polskie miejscowości turystyczne rokrocznie przyciągają tysiące fanów podróżowania. Miejsca wybierane przez podróżujących zazwyczaj zaliczają się do grona najpopularniejszych, bo to w nich czeka najwięcej atrakcji. Warto jednak rozejrzeć się podczas jazdy i docenić otaczający krajobraz, bo być może trafi nam się coś niespotykanego. Jedną z miejscowości, w której zdecydowanie warto zatrzymać się na dłużej, jest Świecko.

Historia miejscowości Świecko

Świecko to mała wieś licząca mniej niż dwustu mieszkańców. Znajduje się ona w województwie lubuskim, w gminie Słubice — możliwe, że w przyszłości stanie się ona częścią miasta. Pierwsze wzmianki o Świecku pojawiają się już w 1345 roku, czyli w XIV wieku. W 1945 roku wieś została włączona do terytorium Polski i tak już pozostało po dziś dzień.

W Świecku znajduje się m.in. graniczny most drogowy poprowadzony przez rzekę Odrę. Prócz tego, będąc w Świecku warto odwiedzić pomnik poświęcony ofiarom obozu pracy “Schwetig”, który funkcjonował w czasach II Wojny Światowej.

Jak dojechać do Świecka?

Świecko znajduje się przy drodze krajowej nr 29 oraz przy drodze krajowej nr 2. Z tego powodu dojazd do tej miejscowości jest bardzo łatwy i komfortowy. Warto pamiętać, że w przyszłości ten odcinek drogi krajowej nr 2 ma stać się częścią autostrady, dzięki czemu dojazd do Świecka będzie dużo prostszy.

Obecnie najpewniejszą formą dojazdu do Świecka jest samochód. Ze względu na brak stacji kolejowej, niemożliwe jest dotarcie do Świecka z pomocą pociągu. Bardzo możliwe, że w obrębie Świecka i Słubic funkcjonuje połączenie autobusowe.

Zepsuł Ci się samochód? Pomoże Ci pomoc drogowa Świecko

Bardzo prawdopodobne, że w Świecku nie ma warsztatu samochodowego, do którego będziesz mógł się zgłosić w razie awarii pojazdu. Z tego powodu może okazać się konieczne skorzystanie z pomocy z zewnątrz. Laweta Świecko pomoże Ci w sytuacji, gdy pojazd, którym się poruszasz, nie nadaje się do dalszej jazdy, a jego holowanie ze względu na stan techniczny będzie niemożliwe.

Skorzystanie z lawety dotyczy tylko tych przypadków, gdy pojazd jest mocno uszkodzony lub nie ma aktualnego przeglądu technicznego. W sytuacji, gdy doszło do przebicia opony, zatankowania złego paliwa, przepalenia żarówki czy rozładowania akumulatora — bardzo możliwe, że pomoc uzyskasz bez konieczności zjeżdżania z trasy.

Zaletą pomocy drogowej jest możliwość skorzystania z usług o każdej porze dnia i nocy. Wystarczy, że zadzwonisz pod podany na stronie internetowej numer telefonu i zapytasz o aktualną dostępność usług. Specjaliści z pomocy drogowej zrobią wszystko, aby czas oczekiwania był możliwie krótki.

Warto pamiętać, że firma działa nie tylko w Świecku, ale także w Słubicach oraz wielu niemieckich miejscowościach — Hamburgu, Magdeburgu, Berlinie i nie tylko. Zachęcamy do tego, aby przed wyruszeniem w podróż do wspomnianych miejscowości zapisać sobie numer telefonu, by w razie potrzeby móc szybko zareagować i od razu skontaktować się ze specjalistami. Tylko to stanowi gwarancję szybkiego rozwiązania problemu.

Reklama