Wczoraj, 25 maja, policjanci z giżyckiej drogówki pełnili służbę na terenie miasta i gminy Giżycko.

Pierwszego z kierowców, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kilka minut przed godziną 18:00 w Giżycku na ulicy Pocztowej. Okazało się, że 35-letni mieszkaniec powiatu płockiego jest nietrzeźwy. Poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu uzyskał wynik ponad 1,5 promila. Sprawa tego kierowcy znajdzie swój finał w sądzie.

Kolejnego z kierowców policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Szczybały Giżyckie , droga K 59. Toyotą jechał 33-letni mieszkaniec gminy Giżycko. Przez teren zabudowany pędził z prędkością 136 km/h przy dopuszczalnej pięćdziesiątce. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, które stracił na okres 3 miesięcy, ukarali go także mandatem karnym w wysokości 400 złotych i 10 pkt. karnymi.

W kontekście tych zdarzeń drogowych, policjanci przypominają, że prędkość i alkohol stanowią główną przyczynę wypadków drogowych w całym kraju. Dlatego mundurowi ponawiają apel o rozwagę i szczególna ostrożność na drogach. Nadmierna prędkość i brawura kierującego mogą być przyczyna wielu tragedii.

KPP Giżycko

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here