Jeden dzień – trzy kolizje

7

Pomimo wielu apeli w dalszym ciągu kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym powodując rożnego rodzaju zdarzenia drogowe. Wczoraj, 9 czerwca , w Giżycku doszło do trzech kolizji drogowych. 

Do pierwszego zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 9:00 na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja i 3-Maja. Jak wynika z ustaleń, młody kierowca jadąc Skodą nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego wykonując manewr skrętu w lewo, wjechał na chodnik, wyłamał barierki ochronne i zatrzymał się na parkingu. Na szczęście 19-latkowi, który śpieszył się na „egzamin dojrzałości”, nic się nie stało. Z zasad poruszania się po drodze piątki nie będzie.

Kolejne zdarzenie, również groźnie wyglądające miało miejsce około godziny 13:00 na ulicy 1-go Maja. Tam kierowca auta Kia, wyjeżdżający ze stacji paliw, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadące Audi, a wytrącone z ruchu Audi uderzyło w jadącą z naprzeciwka Mazdę. W zdarzeniu udział brało 4 uczestników. Jednym z pojazdów jechała kobieta z dzieckiem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawca otrzymał mandat karny, a na jego konto trafiły również punkty karne.

Trzecie ze zdarzeń drogowych miało miejsce na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym (ul. Kazimierza Wielkiego/Jagiełły/Przemysłowa w Giżycku). Kierowca VW również nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu, w wyniku czego doszło do bocznego zderzenia z jadącym BMW. Kierowcy trzeźwi. Sprawca ukarany mandatem karnym oraz otrzymał punkty karne.

Źródło: KPP Giżycko

 

- R e k l a m a -
Subskrybuj
Powiadom o
guest

7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
drajwer
drajwer
10 czerwca 2020 17:18

Na tym pseudo rondzie sporo ludzi się gubi, nie wiem czy ono do końca spełnia swoją rolę

WE
WE
odpowiedział na komentarz  drajwer
11 czerwca 2020 10:19

To rondo nie powinno być dopuszczone do ruchu, ponieważ jest za małe. Samochód kombi ledwo okrąża całe rondo.

manuela
manuela
odpowiedział na komentarz  WE
11 czerwca 2020 11:07

Dokładnie. Sam nie jeden raz widziałem jak czasem ktoś stoi przed tym niby rondem i nie wie kiedy ma wjechać. Albo sytuacja od strony Kauflandu – zdarza się, że niektórzy kierowcy zjeżdżają na pas który kiedyś służył do skrętu w prawo a obecnie jest wyłączony z ruchu

Tuna
Tuna
odpowiedział na komentarz  WE
11 czerwca 2020 11:22

A czym kombi różni się od sedana? To praktycznie to samo auto. Maluch w „kombi” nie da rady na tym rondzie

Xy
Xy
odpowiedział na komentarz  Tuna
11 czerwca 2020 11:38

Ha ha chyba kombi nie widziałaś. Zdecydowanie niektóre kombi są dużo dłuższe od sedanów. A co jeśli ktoś ma przyczepkę?

Wy
Wy
odpowiedział na komentarz  WE
11 czerwca 2020 13:09

Hahah skoro masz trudności z „samochodem kombi” to sadze ,ze w ogóle nie powinieneś bądź powinnaś się poruszać autem. Ludzie jeżdżą tam busami , tirami i nie płaczą.

Rafi
Rafi
odpowiedział na komentarz  Wy
11 czerwca 2020 13:22

Na zdjęciach wyżej widać jak sobie radzą. Od kiedy jest to niby rondo to w tym miejscu regularnie dochodzi do stłuczek