Do czterech kolizji drogowych doszło wczoraj (29.06.2017 r.) na terenie powiatu giżyckiego, gdzie w trzech przypadkach trzy auta wjechały do przydrożnego rowu, przyczyną tych zdarzeń była nadmierna prędkość.

Do pierwszego zdarzenia doszło kilka minut po godzinie 17:00 w Giżycku na ulicy Moniuszki. Kierujący, który poruszał się pojazdem marki Rover na na łuku drogi w lewo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego wjechał do przydrożnego rowu. Kierowca podróżował z 17-letnim pasażerem, na szczęście oboje nie odnieśli żadnych obrażeń. W wyniku zdarzenia została uszkodzona konstrukcja pojazdu. 23-letni kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 220 złotych oraz 6 punktami karnymi.

Do kolejnych zdarzeń doszło na trasie Canki – Ryn, droga K-59. Tam kierujący również nie zastosowali się do warunków panujących na drodze w wyniku czego autem wjechali do przydrożnego rowu. Pierwszy z kierowców poruszający się peugeotem jechał w kierunku miejscowości Bachorza, na łuku drogi w lewo stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. 30-letni kierowca jechał sam, w wyniku zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń. Uszkodzeniu uległo auto, a w tym uszkodzony zderzak i pokrywa silnika. Drugi z kierowców, jechał vw golfem przez miejscowość Canki w kierunku Giżycka, na łuku drogi w prawo stracił panowanie nad pojazdem w efekcie czego wjechał do przydrożnego rowu. Ten kierowca jechał z 21-letnią pasażerką, która uskarżała się na ból głowy i karku, została przewieziona do szpitala w Mrągowie. Po diagnostyce okazało się, że nie zagraża jej żadne niebezpieczeństwo. Młody kierowca w wieku 21 lat został ukarany mandatem karnym w wysokości 300 złotych oraz 6 punktami karnymi. Również i w tym przypadku uszkodzone zostało auto.

Natomiast czwarty uczestnik kolizji drogowych, który poruszał land roverem trasa Giżycko – Orzysz nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu w wyniku czego najechał na tył vw golfa uszkadzając jego tylni zderzak, pokrywę bagażnika. 41-leni kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 złotych oraz 6 punktami karnymi.

KPP Giżycko/Fot. OSP Sterławki Wielkie 

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze