Ponad 100 km/h w terenie zabudowanym, z taką prędkością pędzili wczoraj kierowcy po drogach powiatu giżyckiego. Mężczyźni zostali zatrzymani do kontroli drogowej w gminie Miłki. Ich jazda zakończyła się utratą prawa jazdy oraz wysokim mandatem.

W minioną niedzielę, 24 września policjanci giżyckiej drogówki realizując zadania  z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym ujawnili 2 kierujących, którzy pomimo obowiązujących przepisów przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym.

Funkcjonariusze patrolujący drogę K-63 w miejscowości Konopki Wielkie tuż przed godziną 15:00 za pomocą wideorejestratora zarejestrowali poczynania 45-letniego mieszkańca powiatu pruszkowskiego, który kierując samochodem osobowym marki Audi jechał z prędkością 103 km/h.

Tego samego dnia, kilka minut przed godziną 17:00 w miejscowości Miłki, oko policyjnej kamery nagrało Cia ceed, który jechał w terenie zabudowanym z prędkością 101 km/h.

Kierujący stracili swoje uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy i zostali ukarani  mandatami karnym w wysokości 400 złotych i 10 pkt. karnymi.

KPP Giżycko

2
Dodaj swój komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Obserwujący
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Maciejon Recent comment authors
  Subskrybuj  
najnowsze najstarsze najwięcej głosów
Powiadom o
Maciej
Gość
Maciej

Może kierowcy nie wiedzą ale żeby stracić prawo jazdy trzeba się poruszać z prędkością 104 km/h, a to dlatego że urządzenie zwane wideorejestratorem posiada tzw bład pomiarowy +-3km/h. Skoro nie można stwierdzić czy kierowca jechał 103 wg rejestratora to równie dobrze mogło być 106 lub 100.Jeśli są takie wątpliwości to zawsze są rozstrzygane na korzyść oskarżonego.

on
Gość
on

i bardzo dobrze , brawo policja