Jechał za szybko – na 3 miesiące stracił prawo jazdy

2

126 km/h w terenie zabudowanym, z taką prędkością pędził pojazd za kierownicą, którego siedział 24-letni mieszkaniec powiatu ełckiego. Nieodpowiedzialny kierowca już poniósł konsekwencje. Brawurowa jazda zakończyła się wysokim mandatem oraz utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Policjanci z giżyckiej drogówki pełniący służbę na terenie gminy Miłki, zatrzymali do kontroli drogowej Toyotę Yaris. Przyczyną kontroli była nadmierna prędkość. W terenie zabudowanym, mężczyzna pędził swoim samochodem z prędkością 126 km/h pomimo, że na odcinku drogi którym jechał obowiązywało ograniczenie do 50 km/h.

Piratem drogowym okazał się 24-letni mieszkaniec powiatu ełckiego. Mężczyzna został ukarany mandatem, a dodatkowo na jego „konto” trafiło 10 punktów karnych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości, kierowca stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dopiero po tym czasie, ponownie będzie mógł wsiąść za kierownicę.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Pablos

Az takie przekroczenie i tylko na 3 miesiace? 😮 niezle.. chociaz pewnie i tak bedzie jezdzic bez albo sobie nówkę kupi z dokumencika;)

atomek

Jechał tak szybko, że aż zapomniał yanosika