Jechał „wężykiem” na trasie Giżycko-Orzysz. Miał ponad 2,5 promila

0

Za przestępstwa popełnione w ruchu drogowym odpowiedzą dwaj mężczyźni. Jeden z nich kierował samochodem pomimo cofniętych uprawnień, a drugi wsiadł za kierownicę mając ponad 2,5 promila alkoholu. Zgodnie z prawem grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (04.01.2021 r.) w miejscowości Miłki policjanci giżyckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem bmw w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. W trakcie kontroli okazało się, że 23-latek ma cofnięte uprawnienia do kierowania, a mimo to odważył się „wsiąść za kółko”. Teraz nieodpowiedzialny kierowca bmw odpowie za przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego.

Natomiast 46-latek został zatrzymany do kontroli drogowej na trasie Giżycko-Orzysz, droga krajowa nr 63 ponieważ jechał „wężykiem”. Jak się okazało kierowca był pijany. Badanie wykazało, że miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz kierowcy grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów i dotkliwa kara pieniężna na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.

Źródło: KPP Giżycko

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze