Jechał pijany, miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Trafił do zakładu karnego

0

Policjanci giżyckiej drogówki zatrzymali do kontroli 56-latka kierującego oplem. Jak się okazało był kompletnie pijany, badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Na dodatek posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Giżycku.

W piątkowe (12.06.2020 r.) popołudnie policjanci z Giżycka otrzymali telefoniczne zgłoszenie, że pijany mężczyzna jeździ Oplem Astrą po miejscowości Kamionki gm. Giżycko. Policjanci z drogówki udali się we wskazane miejsce. Patrolując teren na trasie Dziewiszewo – Doba gm. Giżycko zatrzymali do kontroli drogowej kierującego wskazanym Oplem.

Podczas kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierowcy woń alkoholu. Badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu. W wyniku kolejnych sprawdzeń wyszło na jaw, że 56-latek miał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i mało tego był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Giżycku w celu odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyznę przetransportowano do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych, skąd trafi do zakładu karnego.

Teraz mężczyzna będzie odpowiadał za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz poniesie konsekwencje za złamanie zakazu sądowego.

Źródło: KPP Giżycko

- R e k l a m a -
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze