Jechał motocyklem 190 km/h i wyprzedził nieoznakowany radiowóz

4

Kolejni kierowcy zatrzymani do kontroli drogowej za jazdę ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Konsekwencją szybkiej jazdy była utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy, mandat oraz punkty karne. Brakiem odpowiedzialności wykazał się również motocyklista, który pędził 190 km/h.

Pomimo wielu apeli i informowaniu kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności na drodze oraz zdjęcie „nogi z gazu”, to nadal policjanci drogówki zatrzymują do kontroli drogowej kierowców, którzy nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i łamią przepisy dotyczące ograniczenia prędkości w terenie zabudowanym. Podczas minionego weekendu na drogach powiatu giżyckiego, prawo jazdy stracili trzej kierowcy, którzy jechali przez teren zabudowany ponad 100 km/h. Rekordzista samochodów osobowych jechał z prędkością 107 km/k. Brawurowa jazda zakończyła się utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy, mandatem karnym oraz punktami karnymi.

Także wielką nieodpowiedzialność na drodze wykazał się młody kierowca motocykla, który na drodze krajowej nr 63, trasa Ruda – Kąp pędził swoim motocyklem 190 km/h. Zapewne kierowca jednośladu nie spodziewał się, że wyprzedza nieoznakowany radiowóz, który zmierzy jego prędkość. Po zatrzymaniu do kontroli drogowej kierowca tłumaczył swoje zachowanie tym, że lubi szybką jazdę. Z uwagi na fakt, że motocyklista jechał poza obszarem zabudowanym, gdzie dozwolona prędkość wynosi 90 km/h., kontrola zakończyła się na nałożeniu na kierowcę mandatu karnego i punktów karnych.

Źródło: KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
gg

jaki jest sens przepisywać artykuły z gazety giżyckiej?

czytelnik

Z tego co zauważyłem oba media mają informacje z jednego źródła, a jest nim strona komendy policji. bardzo często na Gizycko.info są informacje, a dopiero później na stronie gazety giżyckiej. I nikt od nikogo nic nie musi przepisywać, wystarczy wejść na stronę policji. Osobiście wolę Gizycko.info, strona szybciej się ładuje, jest wygodniejsza na telefonie.

mieszkaniec

A jaki sens ma ten komentarz? Akurat często widzę artykuły na gizycko.info a później na gazecie giżyckiej. Czy gazeta giżycka przepisuje artykuły z gizycko.info? Nie oszukujmy się ale gazeta giżycka lata świetności ma już dawno za sobą

Lolo80

Super bardzo dobry komentarx