Jechał całą szerokością jezdni. Okazało się, że jest pijany

0

W środę 14 lutego w m. Gajewo gm. Giżycko funkcjonariusze napotkali nietrzeźwego rowerzystę, który jechał cała szerokością jezdni.

Badanie alkomatem wykazało, że kierujący jednośladem miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. Do tego był zakrwawiony i poobijany, tłumacząc, że nie ma już siły jechać rowerem. Po konsultacji lekarskiej, 51-latek noc spędził w giżyckiej Komendzie, gdzie trzeźwiał. Mężczyzna dopuścił się wykroczenia, po opuszczeniu pomieszczenia dla osób zatrzymanych, funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny w wysokości 500 złotych.

Tego samego dnia około godziny 17:00 policjanci giżyckiej drogówki dokonując pomiaru prędkości w terenie zabudowanym w miejscowości Gawliki Wielkie gm. Wydminy ujawnili kierującego vw caddy, który przekroczył dozwoloną prędkość o 46 km/h. Podczas badania stanu trzeźwości okazało się, że 54-latek ma prawie pół promila alkoholu w organizmie co stanowi, że dopuścił się wykroczenia.

Niestety pomimo  szeregu przeprowadzanych akcji policyjnych, za kierownicą samochodów nadal spotyka się nietrzeźwych kierowców. Tylko w ubiegłym miesiącu ujawniono 13 kierowców poruszających się po drogach naszego powiatu pod wpływem alkoholu.

KPP Giżycko

 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze