W miniony weekend funkcjonariusze z giżyckiej drogówki zatrzymali trzy prawa jazdy.

Pierwszy kierowca, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 54 km/h został zatrzymany w miejscowości Szczybały Giżyckie, droga K 59. Kolejny kierowca to 41 – latek, kierując hondą, który pędził przez teren zabudowany z prędkości 124 km/h. Również w Szczybałach Giżyckich, prawo jazdy na trzy miesiące straciła 52 – letnia mieszkanka Gdańska, która przekroczyła dozwoloną prędkości o 58 km/h.

Wszyscy kierujący oprócz zatrzymania prawa jazdy zostali ukarani mandatami karnymi i otrzymali punkty karne.

Lekkomyślnością wykazali się także dwaj inni kierowcy. Jeden z nich 7 maja br. za kierownicę wsiadł bez uprawnień do kierowania, jechał z prędkością 173 km/h, tuż przed terenem zabudowanym zwolnił ale tylko do 108 km/h. W trakcie wykonywania czynności służbowych, mundurowi ustalili, że 37-latek całkiem niedawno stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy, a było to 30 kwietnia br za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, gdzie w Giżycku ulicą Obwodową jechał z prędkością 105 km/h.

Natomiast drugi z kierowców miał na tyle odwagi, że za kierownicę wsiadł w stanie nietrzeźwości. Podczas kontroli funkcjonariusze od 40-latka wyczuli woń alkoholu, badanie alkomatem wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Giżycka, również stracił uprawnienia do kierowania. Teraz grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Giżycko

11 KOMENTARZE

  1. Tak w Giżycku Policja trzy razy namawiał mnie żebym nie wlamania bo to nic nie da. Roweru bez grubego łańcucha strach w mieście zostawić bo ukradną. Najlepiej ustawić chyba 32znaki drogowe na odcinku 150m np przed torami kolejowymi w Wykładach i już policjanci mają pracę. Gizycka Policja tylko szuka rzekomego zagrozenia szybka jazda kierowców. Niedawno idąc ul Obwodowa przy wodociagach stala policja .ZAtrzymali 2 auta które zblizaly się do znaku 30km. Pewnie jechali za szybko bo mierzył ich z daleka. Zostali zatrzymani choć w danym momencie było tylko jedno autonauto na jezdni. Paranoja

  2. Tak w Giżycku Policja trzy razy namawiał mnie żebym nie wlamania bo to nic nie da. Roweru bez grubego łańcucha strach w mieście zostawić bo ukradną. Najlepiej ustawić chyba 32znaki drogowe na odcinku 150m np przed torami kolejowymi w Wykładach i już policjanci mają pracę. Gizycka Policja tylko szuka rzekomego zagrozenia szybka jazda kierowców. Niedawno idąc ul Obwodowa przy wodociagach stalastali policja .ZAtrzymali 2 auta które zblizaly się do znaku 30km. Pewnie jechali za szybko bo mierzył ich z daleka. Zostali zatrzymani choć w danym momencie był o tylko jedno auto. Paranoja

  3. Zacznę od tego ze to nie jest obwodnica tylko ul. Obwodowa a to jest różnica. Fakt że mogą by być tam 70km/h.ale nie ma. A większość osób złamanych jest przez lancie srebrna a tam o pomiar się nie wyklucimy.Co innego z zuszarki iskry to i owszem.

  4. Ciekawe ile z tych zatrzymanych dało się nabrać na pomiar. Drogówki znalazła sobie nowy sposób na zarabianie. A że pomiar z urządzeń jakimi dysponują jest mało wiarygodny, to już drogówka się nie chwali nie mówiąc o wiarygodności policjantów. Ale co tam obywatela trzeba nabić w butelkę. Przecież wystraszy się i zapłaci, bo policjant to władza. Ja nie wierzę że te ich urządzenia poprawnie działają, a dane im prawo staje się narzędziem do fałszowania. Stare czasy wracają, oj wracają. I żeby nie było, nie popieram i nie namawiam do łamania przepisów. Sam jeżdżę przepisowo, jednak w rzetelną policję nie wierzę.

      • Pójdziesz do sądu, oni mają udowodnić Tobie winą a nie Ty swoją niewinność. W Polsce jest kilka radarów ktorymi moga legalnie mierzyć predkosc, ale to są jedynie testowe i i jest ich kilka. znam osobe ktora za kazdym razem odmawia przyjecie mandatu, idzie do sądu i sprawe wygrywa

  5. Co do wykroczeń na tak zwanej obwodnicy miasta na każdej obwonicy jest minimum 70km a nie 50 druga sprawa jazda do wilkas od momentu wyjechania z terenu zabudowanego (stadion) do momentu Wilkasy(przejazd kolejowy) kierowcy jadą jak piz….. bo inaczej ich nie można opisać.Policja Giżycka zamiast pomagać to jeszcze uprzykszaja życie podkreślam obwodnica miasta nie w centrum miasta jadą kierowcy 100km i tylko wyczekuja kogo tu dziś upier… !I gwarantuje wszystkim panom z drogówki prywatnie jeździć z przepisami ruchu drogowego!!!!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here