W miniony weekend funkcjonariusze z giżyckiej drogówki zatrzymali trzy prawa jazdy.

Pierwszy kierowca, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 54 km/h został zatrzymany w miejscowości Szczybały Giżyckie, droga K 59. Kolejny kierowca to 41 – latek, kierując hondą, który pędził przez teren zabudowany z prędkości 124 km/h. Również w Szczybałach Giżyckich, prawo jazdy na trzy miesiące straciła 52 – letnia mieszkanka Gdańska, która przekroczyła dozwoloną prędkości o 58 km/h.

Wszyscy kierujący oprócz zatrzymania prawa jazdy zostali ukarani mandatami karnymi i otrzymali punkty karne.

Lekkomyślnością wykazali się także dwaj inni kierowcy. Jeden z nich 7 maja br. za kierownicę wsiadł bez uprawnień do kierowania, jechał z prędkością 173 km/h, tuż przed terenem zabudowanym zwolnił ale tylko do 108 km/h. W trakcie wykonywania czynności służbowych, mundurowi ustalili, że 37-latek całkiem niedawno stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy, a było to 30 kwietnia br za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, gdzie w Giżycku ulicą Obwodową jechał z prędkością 105 km/h.

Natomiast drugi z kierowców miał na tyle odwagi, że za kierownicę wsiadł w stanie nietrzeźwości. Podczas kontroli funkcjonariusze od 40-latka wyczuli woń alkoholu, badanie alkomatem wykazało, że miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mieszkaniec Giżycka, również stracił uprawnienia do kierowania. Teraz grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Giżycko

Subskrybuj
Powiadom o
guest

11 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anonimowo

po co pisac takie bzury ile jechał i ze nie miał prawa jazy to jest bzdura znam go i wiem lepiej

Obserwator

Tak w Giżycku Policja trzy razy namawiał mnie żebym nie wlamania bo to nic nie da. Roweru bez grubego łańcucha strach w mieście zostawić bo ukradną. Najlepiej ustawić chyba 32znaki drogowe na odcinku 150m np przed torami kolejowymi w Wykładach i już policjanci mają pracę. Gizycka Policja tylko szuka rzekomego zagrozenia szybka jazda kierowców. Niedawno idąc ul Obwodowa przy wodociagach stala policja .ZAtrzymali 2 auta które zblizaly się do znaku 30km. Pewnie jechali za szybko bo mierzył ich z daleka. Zostali zatrzymani choć w danym momencie było tylko jedno autonauto na jezdni. Paranoja

Obserwator

Tak w Giżycku Policja trzy razy namawiał mnie żebym nie wlamania bo to nic nie da. Roweru bez grubego łańcucha strach w mieście zostawić bo ukradną. Najlepiej ustawić chyba 32znaki drogowe na odcinku 150m np przed torami kolejowymi w Wykładach i już policjanci mają pracę. Gizycka Policja tylko szuka rzekomego zagrozenia szybka jazda kierowców. Niedawno idąc ul Obwodowa przy wodociagach stalastali policja .ZAtrzymali 2 auta które zblizaly się do znaku 30km. Pewnie jechali za szybko bo mierzył ich z daleka. Zostali zatrzymani choć w danym momencie był o tylko jedno auto. Paranoja

Anonimowo

Zacznę od tego ze to nie jest obwodnica tylko ul. Obwodowa a to jest różnica. Fakt że mogą by być tam 70km/h.ale nie ma. A większość osób złamanych jest przez lancie srebrna a tam o pomiar się nie wyklucimy.Co innego z zuszarki iskry to i owszem.