Jazda po alkoholu, przekroczenie prędkości o 107km w terenie zabudowanym i brak uprawnień

1

W sobotę około godziny 7:30 w Giżycku na ulicy Obwodowej policjanci drogówki zatrzymali samochód marki audi, którym kierowca jechał z prędkością 102 km/h. Mieszkaniec gminy Mrągowo przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Nie kwestionował swojej winy i przyjął od policjantów mandat w wysokości 400 złotych, oddając za pokwitowaniem w ich ręde swoje prawo jazdy.

Natomiast w niedzielę około godziny 8:00 jeden z kierowców jadąc hyundaiem w Giżycku ulicą Obwodową aż 157 km/h, przekroczył dozwoloną w tym miejscu prędkość o 107 km/h. Mężczyzna również nie miał usprawiedliwienia na swoją brawurową jazdę. 32–letni mieszkaniec gminy Barczewo przyjął mandat w wysokości 400 złotych oraz stracił prawo jazdy.

Kolejny kierowca również na ulicy Odwodowej gnał swoim fordem z prędkością 104 km/h. Podczas kontroli okazało się, że 24–latek nie posiada uprawnień do kierowania. W jego przypadku policjanci skierowali do Sądu wniosek o ukaranie.

Jednak to nie był koniec tej kontroli, ponieważ samochód, którym poruszał się młody “kierowca” musiał zostaś w jakiś sposób zabezpieczony. W tym celu 24-latek wykonał telefon do przyjaciela. Na miejsce – również fordem – przyjechał jego kolega Krzysztof N, mieszkaniec gminy Giżycko.

Policjanci przebadali przybyłego 31–latka na zawartość alkoholu w organizmie. Mężczyzna wydmuchał blisko 0,5 promila alkoholu, przez co stracił prawo jazdy, a policjanci skierowali wniosek o jego ukaranie do Sądu.

Wypity wcześniej alkohol nie przeszkodził wsiąść “za kółko” także 61–letniemu mieszkańcowi Giżycka. Mężczyzna został zatrzymany na trasie z Doby gm. Giżycko w kierunku miejscowości Radziej gm. Węgorzewo. Kierujący passatem Andrzej T. w przeprowadzonym badaniu na zawartość alkoholu w organizmie wydmuchał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Zanim jednak na miejscu pojawił się patrol policji, na mężczyznę siedzącego w samochodzie stojącym na środku drogi, natknął się jeden z dzielnicowych z giżyckiej komendy. Funkcjonariusz podjął interwencję choć miał w tym czasie wolne. Policjant udaremnił mężczyźnie dalszą jazdę, a o zdarzeniu powiadomił oficera dyżurnego jednostki, który na miejsce skierował patrol policji.

Mężczyzna już stracił prawo jazdy a wkrótce odpowie przed Sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 10.

ŹRÓDŁO: KPP GIŻYCKO

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
hehe

policjanci przebadali przybyłego 31–latka na zawartość alkoholu w organizmie. Mężczyzna wydmuchał blisko 0,5 promila alkoholu, geniusz! następny przybył by czołgiem xDD