Jarmark Bożonarodzeniowy w Rynie [ZDJĘCIA]

2

W sobotę, 16 grudnia na Targowisku Miejskim w Rynie odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie.

Wśród kilkunastu stoisk można było znaleźć zarówno te z regionalnymi przysmakami, domowymi wyrobami garmażeryjnymi i ciastami, a także te z wyrobami rękodzielniczymi, począwszy od stroików świątecznych, akcesoriów świątecznych, ale także ozdób wykonanych techniką makramy, czy artykułów drewnianych i ceramicznych.

W trakcie Jarmarku uczestnicy mieli okazję podziwiać i posłuchać wyjątkowego spektaklu teatralno – muzycznego „WĘDROWCY – KOLĘDNICY” przygotowanego przez A3 Teatr. Międzynarodowa ekipa z ekumenicznym przesłaniem, bez podziału na religie i wyznanie zaprezentowała projekt będący ukłonem w stronę tradycji świątecznych spotkań. W programie usłyszeliśmy m.in. kolędy polskie, ukraińskie, francuskie, hiszpańskie i niemieckie. Bardzo kolorowy i rozśpiewany skład wzbudził w widowni wielkie zainteresowanie oraz masę uśmiechów na twarzach.

Kolejnym elementem Jarmarku, który tym razem integrował jego najmłodszych uczestników, był Turniej Gier Podwórkowych „W co grali nasi dziadkowie”. Mimo aury, która niezbyt przypominała zimową, mieszkańcy Rynu i okolicznych miejscowości licznie odwiedzili ryński Jarmark Bożonarodzeniowy, i zarówno wystawcy, jak i odwiedzający jarmark mogli poczuć wspaniałą atmosferę zbliżających się Świąt.

(Tekst, fot.: Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie) 

(kliknij, aby powiększyć zdjęcie)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ta joj

Czukcze czy inni Ujgurowie najechali ?

Nu ....

Autochtony wrociwszy ,ot co.