Jarmark Bożonarodzeniowy w Rynie już 16 grudnia! [ZAPOWIEDŹ]

0

Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie przygotował niespodziankę w programie tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Tym razem do Rynu zawitają KOLĘDNICY z różnych stron świata, czyli A3 Teatr z projektem WĘDROWCY – KOLĘDNICY. Międzynarodowa ekipa z ekumenicznym przesłaniem, bez podziału na religie i wyznanie. Ich projekt to ukłon w stronę tradycji świątecznych spotkań. W programie usłyszymy kolędy polskie, ukraińskie, francuskie, hiszpańskie, niemieckie i inne. Bardzo kolorowy i rozśpiewany skład, który zadziwi Państwa swoimi kostiumami. 

Kto był u nas na Festiwalu 5 Zmysłów miał okazję widzieć aktorów w akcji, kiedy po naszych ulicach chodziły duże oczy, nos, uszy. Tym razem artyści zawitają do nas z kolędą – informuje Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie. 

W czasie Jarmarku nie zabraknie również stoisk, świątecznej muzyki, będzie ramka do robienia zdjęć oraz zagramy w stare gry podwórkowe.

WAŻNE INFORMACJE

  • Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczynamy o godz. 10:00, 16.12.2023 r. – Targowisko Miejskie w Rynie
  • start programu WĘDROWCY – KOLĘDNICY o godz. 11:00
  • wystawcy, którzy chcieliby wziąć udział w jarmarku mogą się jeszcze zapisać pod nr telefonu 87 737 50 38

Opis projektu A3 teatr – Kolekcjonerzy Wzruszeń „WĘDROWCY – KOLĘDNICY”

A3Teatr wskrzesza tradycję kolędowania, nadając jej magiczny akcent poprzez dwanaście postaci wyjętych z bajek. Wykonawcy przebrani są za Anioły, Śmierć, Diabła i Bociana, Babuszkę i Dziada, Wilka i Niedźwiedzia, Kozę i Żyda. Ożywiają ten mariaż sztuki współczesnej i lokalnej tradycji. W tym roku zespół kolędujący będzie liczył około 30 śpiewających wolontariuszy i muzyków różnych narodowości.

Projekt ten jest efektem współpracy Hajnówki Centralnej Stacja Kultury, Teatru A3 i Europejskiego Korpusu Solidarności. Dzięki tej współpracy wolontariusze pochodzący z różnych krajów dodają swoje własne akcenty do projektu. Wykonywane obecnie piosenki są śpiewane nie tylko w języku polskim, ukraińskim czy białoruskim, ale także w wielu innych językach. Wraz z przybyciem nowych wolontariuszy każdego roku, tradycyjne pieśni z całego świata dodawane są do repertuaru. Wzbogaca to doświadczenie publiczności i budzi jej ciekawość. Mieszkańcy Hajnówki są zaintrygowani nieznanymi utworami, tradycjami i językami, które służą jako środek do wspierania otwartości pomiędzy ludźmi. Projekt ma na celu rozszerzenie tej więzi poprzez rozwój na większą skalę, poza granicami Polski.        

Kostiumy są integralną częścią przedstawienia, pomagają podkreślić mistyczną atmosferę kolęd. Zostały zaprojektowane i wykonane przez Elenę Stupę i zespół wolontariuszy. Użyto w tym celu lokalnego rękodzieła i ponownie wykorzystanych materiałów, takich jak futra, kurtki zimowe lub stare pościele. Tkaniny użyte do stworzenia ubrań i butów zostały zakupione lub podarowane przez mieszkańców Podlasia. Większość z tych podarowanych przedmiotów otrzymała drugie życie, udowadniając swoją wartość wbrew wszelkim przeciwnościom. Ta kolorowa mozaika kostiumów tworzy idealną scenografię do tego spektaklu.

(Regionalny Park Edukacji, Kultury i Turystyki w Rynie)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze