Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w Giżycku. Był Święty Mikołaj, kolędy, smakołyki i rękodzieło [ZDJĘCIA]

0
fot. Piotr Tomasz Suchta

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy przyciągnął tłumy do Lunaparku Bajka przy plaży miejskiej. Zmiana lokalizacji okazała się strzałem w dziesiątkę. Kolorowe stragany były pełne ozdób, rękodzieła i pyszności. Od świecących girland, przez tradycyjne ozdoby choinkowe, po unikalne prezenty – każdy mógł znaleźć coś wyjątkowego dla siebie i swoich bliskich. Nie zabrakło również występów artystycznych, a na najmłodszych czekał w saniach Mikołaj.

W niedzielę, 10 grudnia odbyła się kolejna edycja „Jarmarku Bożonarodzeniowego”. W tym roku po raz pierwszy w historii miasta impreza odbyła w Lunaparku Bajka przy plaży miejskiej. Głównym punktem tego dnia było oczywiście uroczyste otwarcie, które nastąpiło punktualnie o godzinie 12:00. Dokonała go Grażyna Darska z Giżyckiego Centrum Kultury oraz Cezary Piórkowski, zastępca burmistrza Giżycka.

Dzień dobry, witam Państwa bardzo serdecznie na Jarmarku Bożonarodzeniowym, w ten przedświąteczny dzień. Jest cudownie, kolorowo i magicznie. Bardzo mnie cieszy, że tak licznie Państwo przybyli i mam nadzieje, że zostaniecie Państwo do końca naszego programu artystycznego. Przypomnę jeszcze, że nie tylko na scenie są atrakcje, ale już od godziny 10:00 trwa Jarmark, jest wielu wystawców. Dzięki temu, że Jarmark ma nową lokalizację, jest tutaj więcej miejsca, są karuzele, i można tu naprawdę poczuć świąteczną magię, świąteczną moc – przywitała zgromadzonych Grażyna Darska.

Następnie głos zabrał zastępca burmistrza Cezary Piórkowski, który w imieniu burmistrza Wojciecha Karola Iwaszkiewicza podziękował mieszkańcom za bezinteresowną pomoc, otwarte serce i życzliwość okazaną małemu giżycczaninowi Wojtusiowi Kozioł. W 2023 r.  Miasto Giżycko wspiera Wojtusia Kozioła  i jego rodziców w pozyskiwaniu środków na konieczną rehabilitację.

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jak widzę, humory dopisują, pogoda nam sprzyja. Oczywiście serdecznie pozdrawiamy ze sceny naszych wystawców, cieszymy się, że tak licznie przybyliście, do nas do Giżycka. Drodzy mieszkańcy, liczni goście zgromadzeni pod sceną bardzo się cieszę, że możemy się dzisiaj spotkać w tak, fajnym, pięknym dniu. Dzisiejsze spotkanie to jest również doskonała okazja, by ponownie otworzyć serca. Ten czas, który jest początkiem magii świątecznej, to idealny moment, by po raz kolejny wesprzeć innych. Cały rok pomagaliśmy Wojtusiowi Kozioł i udało się zebrać naprawdę imponującą kwotę. Ponad trzydzieści tysięcy złotych. To było możliwe dzięki Państwa hojności. Dziękuje Państwu bardzo serdecznie w imieniu swoim oraz burmistrza Wojciecha Karola Iwaszkiewicza za dotychczasowe wsparcie Wojtusia. Dziś przed świętami, mamy jeszcze doskonałą okazję, by ponowie otworzyć serca i wspomóc jego rehabilitacje, wrzucając do puszki choćby symboliczne datki. Wszystko po to, by Wojtuś za rok razem z nami mógł uczestniczyć i korzystać z uroków wesołego miasteczka, bawić się na Jarmarku. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy i oczywiście ogromne brawa dla Państwa.

Po oficjalnym otwarciu nastąpił czas na część artystyczną. Mieszkańcy mogli podziwiać występy najmłodszych wykonawców, wśród których znalazły się dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Koralik” oraz z Przedszkola Miejskiego nr 1, zespół wokalny „Z wiatrem”, zespoły taneczne GCK, szkoła tańca FLESZ oraz The Sunset.

W trakcie imprezy przeprowadzono licytację świątecznych krasnali, z której dochód zostanie przeznaczony na leczenie i rehabilitację Wojtusia Kozioła.

Odwiedzający Jarmark byli zachwyceni kolorowymi dekoracjami, drewnianymi zabawkami, oryginalnymi ozdobami choinkowymi, a także ręcznie robionymi prezentami. Nie zabrakło również stoisk z jedzeniem – w sprzedaży znalazły się m.in. tradycyjnie wędzone wędliny, prawdziwy chleb litewski ze smalcem i kiszonym ogórkiem, domowe ciasta i mazurskie miody. Zakupy na jarmarkowych straganach, to idealna okazja, by wesprzeć lokalnych rzemieślników i artystów. Na najmłodszych również czekały niezapomniane atrakcje. Były karuzele, światełka migoczące w rytm kolęd, alpaki, które chętnie zajadały marchewkę oraz Mikołaj rozdający prezenty.

(PTS, fot. Piotr Tomasz Suchta)

(kliknij zdjęcie, aby powiększyć)

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze