W Giżycku nastał świąteczny klimat. Wszystko za sprawą Jarmarku Bożonarodzeniowego, który odbył się na Targowisku Miejskim. Były kolędy, ozdoby świąteczne i wypieki domowej roboty, a na najmłodszych czekał w saniach Święty Mikołaj.

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy rozpoczął się w Giżycku w niedzielę 18 grudnia. Na Targowisku Miejskim zapanowała niezwykła atmosfera. Była to również doskonała okazja do zakupienia oryginalnych, świątecznych wyrobów.

Wszystkich zgromadzonych powitała Grażyna Darska z Giżyckiego Centrum Kultury.

Witajcie w ten mroźny, ale jakże słoneczny, piękny dzień. Pogoda nam dopisuje, nie wiem jak Państwo się czujecie, ja jeszcze nie zmarzłam. Mam nadzieje, że będziecie tutaj dzisiaj z nami. Dzieci są już gotowe do występów, przyszły tutaj nam pośpiewać i potańczyć. Myślę, że te dwie godziny będą absolutnie cudowne i że spędzimy je w cudownej, świątecznej atmosferze. Więc witam Państwa jeszcze raz bardzo gorąco.

W wydarzeniu wziął udział również burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz, który serdecznie powitał mieszkańców i złożył im świąteczne życzenia.

Dzień dobry Państwu, witam Was bardzo serdecznie, zimę mamy taką, jaka powinna być, czyli trochę śniegu, trochę mrozu, żeby ten klimat świąteczny podkreślało. Zapraszam wszystkie dzieci do Mikołaja, on wam nie odjedzie, bo renifery udały się na popas, są gdzieś tam daleko, odpoczywają, bo przed nimi dużo pracy w przyszłym tygodniu. Można więc do Mikołaja podejść, usiąść przy nim, zrobić z nim zdjęcie, poprosić o prezent oraz zostawić list. Na pewno wszystkie marzenia się spełnią. Dziś w każdym bądź razie spotykamy się na Jarmarku Bożonarodzeniowym, wracamy do tej tradycji po pandemii i bardzo serdecznie witam Państwa i zachęcam do odwiedzania wszystkich stoisk. Kupujmy przedmioty związane ze świętami. Życzę wszystkim miłego dnia, zdrowych, wesołych świąt Bożego Narodzenia  i szczęśliwego Nowego Roku

Burmistrz Giżycka przypomniał o trwającej zbiórce na rzecz małego Adasia. W 2022 r. Miasto Giżycko wspiera 7-letniego Adasia Mantrybę w pozyskiwaniu środków na konieczną rehabilitację.

– Pamiętajmy, że święta to taki czas rodzinny, a my jako społeczność Giżycka też jesteśmy taką rodziną i pomagamy sobie wzajemnie, dlatego dzisiaj po raz kolejny wspieramy małego Adasia, to już końcówka naszej akcji. Cały rok pomagaliśmy Adasiowi, udało się zebrać naprawdę sporą kwotę i za to serdecznie dziękuję. Dziś przed świętami jeszcze można mu pomóc, wrzucając do puszki choćby symbolicznego grosika.

Podczas jarmarku mogliśmy kupić przepiękne ozdoby, takie jak bombki oraz stroiki. Nie zabrakło również stoisk z jedzeniem – w sprzedaży było m.in. pieczywo, mięso.

Mieszkańcy mieli okazję posłuchać kolęd i pastorałek oraz obejrzeć występy artystyczne. Wśród najmłodszych wykonawców znalazły się dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Koralik oraz z Przedszkola Miejskiego nr 1, zespół wokalny „Z wiatrem”, zespoły taneczne GCK, szkoła tańca FLESZ oraz The Sunset.

PTS

(kliknij w zdjęcie aby powiększyć)

Reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Danuta

Było pięknie!