Jaka jest sytuacja na lokalnym rynku pracy? Sprawdzamy najnowsze dane

2

Według najnowszych danych z końcem września bieżącego roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Giżycku zarejestrowanych było 1178 bezrobotnych. Liczba pozostających bez zatrudnienia zmniejszyła się o 11,5% w porównaniu ze stanem z końca września ubiegłego roku. 

We wrześniu zarejestrowało się 270 bezrobotnych, natomiast ewidencję urzędu opuściły 253 osoby w tym:

  • 160 bezrobotnych uzyskało zatrudnienie, 
  • 2 osoby rozpoczęły szkolenie, 
  • 3 osoby rozpoczęły staż, 
  • 36 osób nie potwierdziło gotowości do podjęcia pracy.

Kobiety, zarejestrowane we wrześniu br., w liczbie 149 – stanowiły 55,2% ogółu nowo zarejestrowanych bezrobotnych. W końcu omawianego miesiąca liczba zarejestrowanych kobiet wynosiła 641, stanowiąc 54,4% ogółu zarejestrowanych bezrobotnych.

Spośród bezrobotnych rejestrujących się w omawianym miesiącu – 205 osób nie posiadało prawa do zasiłku. Na koniec września  w rejestrach urzędu pozostawało 981 bezrobotnych bez prawa do pobierania zasiłku, którzy stanowili 83,3% ogółu zarejestrowanych.

W omawianym miesiącu Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku dysponował 53 ofertami wolnych miejsc pracy, w tym 37 miejscami pracy subsydiowanej.

Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
elo

Prawda jest taka, że od pół roku nie mogę znaleźć normalnej pracy. W Giżycku przeważają oferty pracy dla mężczyzn. Byłam zarejestrowana w PUP 3 razy, nieraz widziałam nowych pracowników w urzędzie, ale nigdy nie spotkałam się z ogłoszeniem pracy na te stanowiska. Upychają swoich po znajomości, tak samo jest z kursami. Dla mnie kursu nie było, a potem się okazało, że ktoś inny był na tym kursie.

Mazur z szuwarów

Bo te „urzędy” pracy to przechowalnia dla kolesi i innych nieudaczników ale swoich…