Jaka jest sytuacja na lokalnym rynku pracy? Sprawdzamy najnowsze dane z Powiatowego Urzędu Pracy

4
Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku

Według najnowszych danych z Powiatowego Urzędu Pracy w Giżycku na koniec listopada 2023 r. w powiecie giżyckim zarejestrowanych było 1411 bezrobotnych. Liczba pozostających bez zatrudnienia zwiększyła się o 1,7% w porównaniu ze stanem z końca listopada ubiegłego roku.

W listopadzie zarejestrowało się 233 bezrobotnych, natomiast ewidencję urzędu opuściły 204 osoby, w tym 121 bezrobotnych uzyskało zatrudnienie,  5 osób bezrobotnych rozpoczęło szkolenie, 52 osoby nie potwierdziły gotowości do podjęcia pracy.

Kobiety, zarejestrowane w omawianym miesiącu w liczbie 110 – stanowiły 47,2% ogółu nowo zarejestrowanych bezrobotnych. W końcu omawianego miesiąca liczba zarejestrowanych kobiet wynosiła 745, stanowiąc 52,8% ogółu zarejestrowanych bezrobotnych.

Spośród ogółu bezrobotnych rejestrujących się w listopadzie – 176 osób nie posiadało prawa do zasiłku. Na koniec listopada w rejestrach urzędu pozostawało 1222 bezrobotnych bez prawa do pobierania zasiłku.

W omawianym miesiącu urząd pracy dysponował 36 ofertami wolnych miejsc pracy, w tym 10 miejscami pracy subsydiowanej.

(Źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Giżycku) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwięcej głosów
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kaczkowski

Urząd Pracy nie jest od znajdowania pracy. To taki urząd statystyczny do spraw ilości bezrobotnych.

Joanna Ch

Nie ma gorszej pracy niż praca która znajduje urzad pracy, wyzysk, stawki tragiczne i oferty pracy u debili u których ludzie pracują moment i odchodzą, 3 miesiące tak wytrzymałam wyjechałam do Szwajcarii i zarabiam bardzo dobrze , w miesiąc tyle co w Polsce w rok się zarabia , nigdy nie bede robić na polskiego Janusza , ktiry nie ma szacunku do pracowników

Po

Kiedy zmiana dyrektora cos przecież z PiS, chyba nowa zmiana posprząta

no, proszę

Najważniejsze że urzędnicy w Urzędzie Pracy mają pracę. Bo w końcu chyba po to to jest.