Jak wybrać najtańsze ubezpieczenie OC?

0

Posiadanie samochodu to wielka wygoda, ale też duży wydatek. Z jednej strony bez problemu możemy przemieszczać się z miasta do miasta, ale z drugiej strony musimy pamiętać o naprawach, kontrolach pojazdu i co ważne ubezpieczeniu. To ostatnie spędza sen z powiek, dlatego warto znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC.

Wysokość składki OC jest składową kilku czynników. Firmy ubezpieczeniowe indywidualnie dopierają pytania do danego kierowcy i na ich podstawie składa swoją ofertę.

Wybranie się osobiście do placówki, to nie jedyne rozwiązanie. Znacznie łatwiej zrobić to przy pomocy komputera. Gdzie możemy sami wybrać produkt wcześniej wykonując kalkulację OC/AC w kalkulatorze ubezpieczeniowym. Gdzie taki znaleźć?

Usiądź wygodnie i wybierz ofertę

Ubezpieczenie samochodu to duży wydatek, kierowcy drżą na samą myśli o tym, że znowu muszą je opłacić, dlatego ich priorytetem jest znaleźć najtańsze. Jeśli chodzi o OC, to wszyscy ubezpieczyciele mają nam do zaoferowania to samo, oznacza to, że jeśli możemy na nim zaoszczędzić, to warto to zrobić, ponieważ w takiej sytuacji możemy tylko zyskać.

Trudno jest samemu porównać wszystkie oferty dostępne na rynku, na szczęście nie musimy tego robić, wystarczy że skorzystamy z dostępnych w sieci kalkulatorów. Ich działanie jest bardzo proste, intuicyjne i szybkie. Po wypełnieniu formularza, w jednym miejscu znajdziemy oferty kilkunastu firm ubezpieczeniowych.

Dlaczego warto?

Oczywiście możemy pomyśleć, że firmy ubezpieczeniowe opłacają kalkulatory internetowe, po to żeby to właśnie ich oferta była promowana. Teoretycznie mogłoby się tak zdarzyć, ale w praktyce wygląda to tak, że internauci szybko by się o tym dowiedzieli i tym samym takie działanie byłoby w perspektywie długofalowej nieopłacalnym podejściem.

Firmom zależy na tym żeby współpracować z porównywarkami, ale tylko po to żeby pojawić się w rankingach i tym samym, dać możliwość klientom na odnalezienie swojej oferty.

W formularzu zgłoszeniowym podajemy najważniejsze informacje dot. naszego pojazdu, następnie możemy zapoznać się z zaproponowanymi ofertami. Potem to już tylko od nas zależy, czy zdecydujemy się na podstawową ofertę – wyłącznie OC, czy pomyślimy o jakiś dodatkowych propozycjach np. AC czy NNW. Kalkulatory dają możliwość układania ofert wg różnych kryteriów od ceny, przez towarzystwo lub np. propozycję ubezpieczenia.

Ten sam kierowca, różna cena

Porównywarka ubezpieczeń daje nam możliwość sprawdzenia, jak zmienia się wysokość stawki OC, w zależności od danej firmy. Ostateczna kwota to składowa takich informacji jak wiek kierowcy, wiek samochodu, pojemność silnika, miejsce zamieszkania, a nawet stan cywilny.

Wysokość stawki może różnić się nawet o 1000 złotych. Dlatego warto poświęcić chwilę i samemu spróbować wybrać produkt idealny dla siebie

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]