Jak wybrać kamerę IP do pomieszczenia?

0

Kamera IP wewnętrzna jest z pewnością głównym elementem sprawnie działającego systemu bezpieczeństwa. Wybór odpowiedniej kamery przeznaczonej do monitorowania biura, domu, czy magazynu to bardzo ważna kwestia, której nie należy lekceważyć przy budowaniu naszego systemu bezpieczeństwa. Nie zawsze najdroższe rozwiązanie jest najlepsze, a z drugiej strony czasem warto nieco dołożyć, aby zyskać lepszą jakość, a co za tym idzie zwiększyć nasze bezpieczeństwo. Kamera IP wewnętrzna jest z pewnością głównym elementem sprawnie działającego systemu bezpieczeństwa.

Wewnętrzne kamery IP – rodzaje

Kamery można podzielić na kilka rodzajów i typów, co znacząco ułatwia wybór. Najważniejsze parametry, na jakie warto zwrócić uwagę przy zakupie kamery to kąt widzenia, rozdzielczość, jasność obiektywu, oraz to czy kamera oferuje możliwość zapisu danych na dysku lub karcie SD. Najbardziej popularne typy kamer to:

Dome (zwane również kopułkowymi) – tego typu kamery są najczęściej polecane do zastosowania wewnątrz budynku. Kamery typu Dome zazwyczaj są podwieszone pod sufitem, co w połączeniu z szerokim spektrum obiektywu pozwala stworzyć wydajny monitoring obiektu.

Kamera typu Bullet – ten rodzaj kamer zazwyczaj stosowany jest na zewnątrz (ze względu na ochronę, jaką zapewnia solidna obudowa), niemniej można z powodzeniem wykorzystać je do monitorowania wnętrz, korytarzy czy wejść do budynku. To uniwersalne kamery o wszechstronnym zastosowaniu.

Kamery szybkoobrotowe – te kamery mogą pochwalić się spektrum widzenia wynoszącym 360°. Podwieszone pod sufitem będą w stanie objąć zasięgiem duże, otwarte powierzchnie takie jak hale, biuro open space czy wnętrze magazynu.

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając kamerę wewnętrzną?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie, do jakiego rodzaju pomieszczenia będą potrzebne kamery. Jeżeli chodzi o monitoring przestrzeni biurowej to doskonale do tego zadania, sprawdzi się kamera typu dome, lub szybkoobrotowa. Zazwyczaj powierzchnia biurowa jest dobrze oświetlona dlatego kamera, nie musi mieć funkcji podczerwieni. W przypadku monitoringu domu warto pomyśleć o mniejszych kamerach, które łatwo ukryć przed wzrokiem potencjalnego intruza. Warto również, aby kamera miała dodatkowe funkcje takie jak nagrywanie noce, czy wbudowany czujnik ruchu. Obecnie większość oferowanych na rynku modeli umożliwia wygodne sterowanie i podgląd do monitoringu poprzez integrację ze smartfonem za pośrednictwem dedykowanej aplikacji.

artykuł partnerski