Jak wezwać pomoc drogową w Berlinie?

0

Podróże stanowią nieodłączny element życia każdego z nas. Krótkie czy długie dystanse — każde wymagają odpowiedniego przygotowania. Jeśli podróżujemy samochodem, musimy zadbać o jego stan techniczny — tak, aby zminimalizować ryzyko awarii w trasie. Niestety, nie wszystko da się przewidzieć, na szczęście w razie potrzeby można skorzystać ze wsparcia zewnętrznego. Jak wezwać pomoc drogową w Berlinie?

Jak skontaktować się z pomocą drogową?

Pomoc drogowa Berlin świadczy usługi całodobowo, co oznacza, że z dyspozytorem można kontaktować się o każdej porze dnia. Najlepszą formą nawiązania kontaktu jest telefon — taki sposób pozwala na szybkie przekazanie informacji, a tym samym problem zostanie rozwiązany dużo sprawniej. Przed wyruszeniem w podróż warto zapisać w swoim telefonie numer pomocy drogowej.

Zakres oferowanych usług

Sytuacje na drodze potrafią zaskoczyć, o czym przekonało się już wielu kierowców. Twój samochód może być w idealnej kondycji technicznej… niestety — nie każdy kierowca ma takie podejście. Inny pojazd może spowodować zagrożenie na drodze, tym samym powodując kłopot pozostałym uczestnikom ruchu drogowego. W razie potrzeby warto mieć możliwość skontaktowania się z firmą, która pomoże nam niezależnie od sytuacji.

Holowanie w Berlinie

Berlin to miasto znacznie oddalone od granicy Polski. Nie oznacza to, że osoby znajdujące się na terenie stolicy Niemiec muszą liczyć na pomoc wyłącznie lokalnych firm. Okazuje się, że między innymi w sprawie holowania można kontaktować się z polskimi usługodawcami — niektórzy z nich działają także poza terenem naszego kraju.

Możliwość skontaktowania się z rodakiem jest zaletą szczególnie wtedy, gdy podróżujący nie są wystarczająco zaznajomieni z językiem obowiązującym w kraju, w którym się znajdują. W takiej sytuacji łatwiej się porozumieć i osiągnąć konsensus — nie tylko w ustaleniu zakresu pomocy, ale także w kwestii ceny. Koszt w przypadku skorzystania z usług polskiej firmy może okazać się niższy, niż miałoby to miejsce w przypadku zagranicznej firmy.

Przewozy lawetą

Holowanie pojazdu może okazać się niemożliwe. Wówczas z pomocą przychodzi laweta Berlin, dzięki której uszkodzony pojazd może zostać bezpiecznie przetransportowany we wskazane miejsce. Wraz z pojazdem możliwe jest przewiezienie podróżujących.

Warto pamiętać, że po lawetę można zadzwonić także wtedy, gdy na przykład zdecydujesz się na zakup samochodu, a nie chcesz podróżować nim do Polski. Zakupiony pojazd zostanie bezpiecznie przewieziony we wskazane miejsce, a Ty nie będziesz musiał odbywać długiej i stresującej podróży.

 

Naprawa samochodów

Nie każda usterka wymaga wizyty w warsztacie samochodowym. Naprawienie niektórych z nich może odbyć się na trasie. Specjaliści z pomocy drogowej są przygotowani między innymi na wymianę przepalonych żarówek, mocowanie urwanych tablic rejestracyjnych, wypompowywanie paliwa, odpalanie pojazdów z rozładowanym akumulatorem i nie tylko.

Nim zdecydujesz się na kontakt z mechanikiem, warto najpierw skontaktować się z pomocą drogową. Z jej pomocą czas obsługi zlecenia może okazać się dużo krótszy.

Reklama