Jak wezwać polską pomoc drogową w Niemczech?

0

Planowanie podróży to być może najważniejsza część całej podróży. Niestety nie w każdym przypadku udaje się zrealizować każdy punkt planu. Na problemy jesteśmy narażeni szczególnie wtedy, gdy zdecydujemy się na podróż na własną rękę — na przykład samochodem. Im dalej od domu, tym bardziej taka komplikacja jest stresująca. Będąc za granicą, na przykład w Hamburgu, dobrze byłoby mieć możliwość wezwania polskiej pomocy drogowej. Okazuje się, że jest to możliwe! Jak to zrobić?

Poszukaj przed wyruszeniem w podróż

Żyjemy w czasach, w których każda informacja jest w zasięgu ręki. Wystarczy smartfon z dostępem do internetu — większość rzeczy, która nas interesuje, może być znaleziona w zaledwie parę chwil. Niestety nie w każdym przypadku się to udaje — na przykład wtedy, gdy akurat skończył się nam pakiet internetu lub połączenie internetowe jest bardzo wolne.

W takiej sytuacji nie chciałby znaleźć się chyba nikt. Z tego powodu warto o to zawczasu zadbać i dowiedzieć się, jaki numer ma pomoc drogowa Hamburg. Należy pamiętać, że aktualny numer telefonu zawsze znajduje się na stronie firmowej. Jeśli dawno go nie aktualizowaliśmy, warto upewnić się, że jest on czynny i ciągle obsługiwany przez firmę.

Skorzystaj z wyszukiwarki

Dobrym sposobem na znalezienie kontaktu do polskiej firmy, która świadczy usługi takie jak laweta Hamburg, holowanie czy pomoc drogowa, jest skorzystanie z wyszukiwarki. Najlepiej wpisać nazwę usługi, która nas interesuje i połączyć ją z miejscowością, w której aktualnie się znajdujemy. Jeśli nie wyświetli się żaden interesujący wynik, warto nieco uogólnić frazę i podać kraj, w którym aktualnie się znajdujemy.

Skorzystaj z aplikacji Google Maps

Google Maps to idealna aplikacja do wyszukiwania informacji o firmach świadczących usługi pomocy drogowej. Wystarczy wpisać odpowiednią frazę kluczową, by zobaczyć, które firmy w okolicy specjalizują się w danej usłudze. Zaletą korzystania z Google Maps jest dostęp do opinii o danej firmie. Dzięki temu łatwiej jest określić, czy firma, do której chcemy zadzwonić, jest rzetelna.

Należy pamiętać, że dostęp do danych aplikacji jest możliwy tylko wtedy, gdy jesteśmy połączeni z siecią. Istnieje możliwość pobrania map do pamięci smartfona, jednak informacje o firmach są pobierane na bieżąco z internetu. W większości miejsc w Polsce i zagranicą nie powinno to stanowić problemu, jednak mimo wszystko dla pewności warto skorzystać z rady numer 1.

Jakie usługi świadczy pomoc drogowa?

Pomoc drogowa udziela wsparcia w zakresie doraźnej naprawy usterek oraz transportowania pojazdów. Warto się do niej zgłosić między innymi w następujących sytuacjach.

Po pierwsze — gdy w twoim pojeździe powstanie awaria, która może utrudnić dalszą podróż lub stanowić zagrożenie na drodze. Po drugie — gdy twój pojazd ulegnie uszkodzeniu i nie będzie nadawać się do dalszej jazdy. Po trzecie — także wtedy, gdy chcesz bezpiecznie przetransportować pojazd, który np. nie posiada ważnego przeglądu technicznego. W razie potrzeby warto zadzwonić i zapytać o pomoc.

Reklama