Jak uchronić się przed niekorzystnym kupnem apartamentu?

0
R e k l a m a

Przygotowując się do nabycia apartamentu, należy być właściwie przygotowanym. W końcu mówimy o jednym z najważniejszych zakupów w życiu.

Dlatego ważne jest zapewnienie bezpiecznych warunków handlu. W tym artykule przedstawimy kilka punktów, których wiedza pomoże zapobiec możliwym stratom.

Weryfikacja lokalizacji

Lokalizacja jest uważana za jeden z najważniejszych czynników przy zakupie nowego mieszkania. Ma ona wpływ na aspekty związane z poziomem bezpieczeństwa i użytkowania. Trzeba też wspomnieć  o czasie wymaganym do tego, aby dotrzeć do pracy tudzież uczelni. Zgodnie z ustawą deweloperską strona sprzedająca mieszkanie  musi stworzyć prospekt informacyjny. Znajdujące się w nim dane powinny dotyczyć tego, czy planowane są inwestycje w promieniu jednego kilometra oraz budowy infrastruktury transportu miejskiego i obiektów, które mogą obniżyć jakość użytkowania nieruchomości.

Centaurus – przykład idealnej lokalizacji dla inwestycji

Sprawdzanie sprzedawcy

Każdy klient boi się spotkać na swojej drodze sprzedawców oszustów. Chociaż wspomniana ustawa deweloperska może uchronić ich przed stratami ekonomicznymi, nie można tego samego powiedzieć o nerwach i zmarnowanym czasie. W jaki sposób można sprawdzić danego dewelopera? W przypadku dużych spółek notowanych na giełdzie jedyne, co trzeba zrobić, to przeczytać dotychczasowy raport wyników i poczynione inwestycje.

Prezentacja gruntu

Przed zakupem warto zapoznać się z gruntem, na którym znajduje się preferowany przez nas apartament. Takie dane można znaleźć w danej księdze wieczystej. Na całe szczęście, dostępna jest za pośrednictwem Internetu. Zakładając, że deweloper wpisany jest jako użytkownik działki, może dojść do sytuacji, w której wzrasta comiesięczna opłata za użytkowanie mieszkania. Dodatkowo koniecznie jest sprawdzenie tego, czy sam obiekt budowlany/grunt obarczony jest innym długiem, niż tym związanym z hipoteką.

Podsumowanie

Jak widać, jak najbardziej da się uchronić przed niekorzystnym zakupem apartamentu. Zwracajcie uwagę na każdy z powyższych aspektów w sposób skrupulatny – nikt w końcu nie chce ucierpieć z powodu nieuczciwego sprzedawcy. Pod tym względem dobrze jest sprawdzać kompleksy mieszkalno-biurowe w centrach dużych miast. Stawia się tam bowiem nie tylko na jakość, ale i jawność wszelkich tematów związanych zarówno z nieruchomością, jak i terenem wokół.

ARTYKUŁ PARTNERA 

R e k l a m a