Jak szybko i tanio wynająć auto?

0

Wypożyczanie samochodów staje się coraz bardziej popularną usługą wśród osób, które szukają sposobu na tanie przemieszczanie się po mieście czy pokonywanie długich tras. Co istotne, grupa odbiorców takich usług staje się coraz większa. Dlatego wypożyczalnie cały czas dostosowują swoje usługi do zmieniającego się rynku i potrzeb klientów. Dzięki temu praktycznie każdy możne znaleźć ofertę dopasowaną do własnych wymagań, a to pozwala na szybkie i tanie wynajęcie samochodu.

Gdzie można znaleźć ofertę na tani wynajem samochodów?

Jeżeli zależy nam na tanim i szybkim wypożyczeniu samochodu, od razu powinniśmy zajrzeć do internetu. Jest wiele firm wypożyczających samochody, które prowadzą również serwisy internetowe. Przykładem może być tutaj między innymi https://carfree.pl/. Dodatkowo wypożyczalnia ta prowadzi swoje oddziały w największych miastach w naszym kraju – między innymi w WarszawieGdańskuKatowicachŁodzi czy Wrocławiu. Na stronie oprócz możliwości sprawdzenia, jaką flotą dysponuje firma, można od razu zarezerwować sobie wybrany przez siebie samochód. To znacznie przyśpiesza formalności, co pozwala na znacznie zaoszczędzenie czasu. Takie rozwiązanie daje również pewność, że kiedy przybędziemy na miejsce, będzie na nas czekał konkretny samochód. Chcesz wiedzieć kto korzysta ze specjalistycznych wypożyczalni? Zobacz nasz kolejny artykuł „Do kogo kierowane są usługi wynajmu samochodów? Pytamy o opinie specjalistów z Carfree.

Jakimi samochodami dysponują wypożyczalnie samochodów?

Każda wypożyczalnia samochodów dysponuje swoją flotą. W zależności od wielkości firmy możemy liczyć na podstawowe modele z głównych klas samochodów lub na naprawdę szeroki wybór modeli z każdej klasy. W ofercie firmy carfree.pl można znaleźć naprawdę szeroki wybór samochodów – od prostych, miejskich modeli pozwalających na ekonomiczną jazdę po mieście, poprzez modele rodzinne i dostawcze, po busy wieloosobowesamochody sportowe i ekskluzywne wersje znanych modeli z ekstra wyposażeniem. Dodatkowo dobre wypożyczalnie oferują swoim klientom możliwość wypożyczenia dodatkowego sprzętu, który zwiększa komfort i bezpieczeństwo jazdy. Przykładem mogą być tutaj takie akcesoria jak nawigacja samochodowa oraz foteliki i siedziska dla dzieci. Jeżeli interesuje nas dodatkowe wyposażenie zawsze warto zapytać o nie zanim podpisze się umowę.

Co jest istotne przy wynajmowaniu samochodu?

Należy pamiętać, że osoby, które chcą wypożyczyć samochód muszą posiadać aktualne prawo jazdy oraz polskie obywatelstwo. Niektóre wypożyczalnie wymagają od klienta skończenia określonego wieku oraz posiadania prawa jazdy od określonej liczby lat. Jeżeli samochód chce wypożyczyć obcokrajowiec, wówczas często pobierana jest kaucja za samochód, której wysokość uzależniona jest od wartości samochodu.

Osoba wypożyczająca samochód zawsze powinna zapoznać się z treścią regulaminu wypożyczalni, a także przeczytać umowę. Przed podpisaniem umowy i wypożyczeniem pojazdu należy również sporządzić protokół. W dokumencie tym zapisuje się ewentualne uwagi, co do stanu samochodu. Jeżeli wypożyczalnia wcześniej przygotowała taki protokół również należy go przeczytać i porównać ze stanem faktycznym.

[ARTYKUŁ SPONSOROWANY]