Wejście w świat biznesu nie jest łatwe – zakładanie i rozwijanie swojej firmy to konieczność mierzenia się z najróżniejszymi wyzwaniami. Liczni początkujący przedsiębiorcy poszukują zatem źródeł, w których mogliby zasięgnąć wiedzy na temat budowania swojej marki i pozyskiwania klientów. Z pomocą przychodzą blogi na temat marketingu i biznesu. Oto lista najciekawszych propozycji!

Lista polecanych blogów na temat rozwijania biznesu

Własny biznes to wiele obowiązków, od dopełniania podstawowych formalności aż po efektywne konkurowanie z innymi uczestnikami rynku. Prowadzenie firmy to konieczność zadbania o wiele detali i upewnienie się, że każdy przeprowadzany w jej ramach proces przebiega prawidłowo. W obliczu tylu wyzwań warto znać rzetelne źródła informacji i porad, które pomogą zamienić początkującą działalność w dochodowy biznes. Wiele osób decyduje się na czytanie blogów o marketingu i biznesie – sprawdź poniższe propozycje i przekonaj się, dlaczego!

DHL blog – od usług kurierskich po e-commerce

Na blogu jednej z najpopularniejszych na świecie firm kurierskich znajdziesz zarówno treści związane z branżą tego przewoźnika, jak i materiały dotyczące szeroko pojętego biznesu. Jeśli poszukujesz informacji na temat tego, jak rozwijać własną firmę, śledzenie bloga DHL to świetny pomysł.

Zamieszczane na nim artykuły oraz poradniki będą przydatne w szczególności dla tych przedsiębiorców, których zainteresowania dotyczą działalności w internecie, zarządzania sklepem internetowym czy promocji swojej marki w sieci. Tu dowiesz się również, na czym polegają usługi kurierskie dla firm oraz jak zaplanować wysyłkę paczki, by przebiegła bezproblemowo. Jeżeli więc prowadzisz biznes związany z e-commerce, blog DHL to doskonałe miejsce dla Ciebie.

Subiektywnie o finansach – świat finansów w jednym miejscu

Subiektywnieofinansach.pl to kolejne miejsce, w którym początkujący przedsiębiorca może znaleźć wiele użytecznych informacji. Ten cieszący się dużą popularnością blog to nie tylko omówienie aktualnych informacji ze świata finansów, lecz również liczne poradniki, analizy oraz zestawienia tworzone przez ekspertów. Zamieszczane są tu także rankingi usług banków, z których możesz skorzystać podczas poszukiwań ofert dla firm. Obserwowanie tego bloga to dobry pomysł, jeśli pasjonuje Cię świat finansów.

Sprawny marketing – informacje na temat marketingu w sieci

Blog w serwisie sprawnymarketing.pl to miejsce, w którym można znaleźć tworzone przez ekspertów artykuły na temat promowania marki w sieci oraz zarabiania przez internet. Dostępne tu materiały pomogą początkującym przedsiębiorcom znaleźć sposób na zwiększenie rozpoznawalności własnej firmy. Autorzy treści piszą m.in. o tym, jak projektować stronę internetową dla swojej działalności, jak promować markę w mediach społecznościowych oraz jak wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, by zachęcić ich do zakupów. Podpowiadają również, jakie umiejętności warto zdobyć, by lepiej zarządzać metodami promocji.

Mała Wielka Firma – blog i podcast o tym, jak prowadzić i rozwijać własny biznes

Założyciel Małej Wielkiej Firmy, Marek Jankowski, jest przedsiębiorcą, a w ramach stworzonego przez siebie serwisu podpowiada, jakie praktyki warto wdrażać, by biznes funkcjonował jeszcze lepiej. Zakres poruszanych przez niego tematów jest bardzo szeroki. Na swoim blogu i w podcaście wraz z zaproszonymi ekspertami omawia zagadnienia związane m.in. z psychologią biznesu, inwestowaniem, działalnością w social mediach czy formalnościami związanymi z działalnością gospodarczą.

Klosinski.net – blog o zakładaniu, prowadzeniu i rozwijaniu własnej firmy

Blog Jacka Kłosińskiego to miejsce, w którym początkujący przedsiębiorca może znaleźć niejeden przydatny poradnik. Autor pisze o tym, jak znaleźć pomysł na biznes, jak oferować i dostarczać produkty bądź usługi swoim klientom oraz na co warto zwrócić uwagę, planując rozwój marki. Na swoim koncie ma również liczne artykuły o technikach promowania biznesu. Podpowiada również użyteczne, darmowe narzędzia oraz bazy zasobów, które warto wykorzystać w procesie tworzenia własnej marki.

(artykuł partnerski) 

Reklama