Jak radzić sobie z niechcianymi połączeniami telefonicznymi?

0

Wiele osób boryka się z problemem niechcianych połączeń telefonicznych. Często tego rodzaju rozmowy zajmują dużo czasu lub przeprowadzane są przez automaty. Sprawdź, co możesz zrobić, jeśli nieznane numery dzwonią kilka razy w ciągu dnia.

Połączenia telefoniczne stały się nie tylko sposobem na pozostawanie w kontakcie z bliskimi osobami, czy prowadzenie interesów, lecz są również jednym z działań marketingowych. W ostatnim czasie są także wykorzystywane do wyłudzania danych osobowych. Aby się przed tym uchronić, należy zwracać uwagę na kilka kwestii.

Jak rozpoznać niechciane połączenie telefoniczne?

Na pierwszy rzut oka ciężko rozpoznać, które połączenia telefoniczne są niechciane. Nieznany numer może należeć do znajomej osoby lub do klienta, który próbuje się z nami skontaktować. Może również dotyczyć ważnej sprawy urzędowej czy wizyty lekarskiej.

W przypadku połączeń z nieznanego numeru zawsze warto zwrócić uwagę na kraj, z którego dzwoni. Należy pamiętać, że rozmowy międzynarodowe, szczególnie z krajami spoza Unii Europejskiej wiążą się z dodatkowymi kosztami. Drugą ważną kwestią jest wysłuchanie nazwiska osoby, z którą rozmawiamy i firmy, z jakiej dzwoni. Zazwyczaj już wtedy możemy określić, czy jesteśmy zainteresowani dalszą rozmową, czy nie. Często numery są podobne lub zarejestrowane są w tej samej sieci. Dobrze jest sprawdzić, czy numer był wyszukiwany przez inne osoby i w jaki sposób został opisany w sieci.

Sprawdź kto dzwonił na Infonumer.pl

Co zrobić, żeby uniknąć połączeń z niechcianymi numerami?

Niechciane telefony często powodują irytację. Natrętni marketerzy zadający przez telefon mnóstwo pytań, lub wciskający nam produkty i usługi mogą powodować rozdrażnienie. Szczególnie jeśli telefony powtarzają się wielokrotnie. Dodatkowo jeśli nasz numer został udostępniony tego rodzaju firmom, marketerzy mogą kontaktować się z nami z kilku numerów, o różnych porach dnia. Niestety grzeczne powtarzanie, że nie skorzystamy z oferty czasami nie skutkuje. Wyciszenie telefonu też nie jest najlepszą metodą. Warto poszukać innych rozwiązań.

Dobrym sposobem jest blokowanie numeru telefonu. Dzięki temu połączenie z zablokowanego numeru nie będzie wyświetlało się na telefonie. Nie ma konieczności wyciszania wszystkich dźwięków, a nasz numer nadal będzie dostępny dla innych połączeń.

Skutecznym rozwiązaniem są także różnego rodzaju aplikacje, które działają jak filtr. Są one połączone z bazą danych, do której zgłaszane są numery, z których dzwonią natrętni marketerzy lub oszuści. Gdy taki numer będzie próbował się do nas dodzwonić, na telefonie wyświetli się odpowiednia informacja. Dzięki temu, że liczba użytkowników aplikacji rośnie i coraz więcej osób zgłasza niechciane numery, są one coraz dokładniejsze, a korzystanie z nich znacznie ułatwia rozpoznawanie tego typu połączeń.

Najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek podczas rozmowy telefonicznej. Zaleca się, aby nie podawać swoich danych osobowych, a w razie takiej konieczności – upewnić się, że osoba, z którą rozmawiamy nie wykorzysta ich w żaden krzywdzący dla nas sposób.

(artykuł reklamowy)

 

 

 

 

 

 

Reklama