Eksperci od podróży dostrzegają nowy trend – bardziej doświadczeni wczasowicze coraz częściej wybierają hotele na podstawie sieci, do których należą. Wśród tego typu osób panuje często przekonanie, że można w ten sposób uniknąć przykrych niespodzianek i rozczarowań, a także otrzymać pożądaną jakość usług.

Niekończące się imprezy, rodzinne wakacje z dziećmi, a może pełen spokój?

Aby w pełni wykorzystać wakacje, eksperci podróży radzą w pierwszej kolejności określić swoje oczekiwania. Warto zaznaczyć, że dosyć często hotele tej samej sieci mogą znacznie od siebie się różnić. Niektóre są bardziej skoncentrowane na szukających pełnego spokoju. W innych znajdziemy rozrywkę dla dorosłych, w tym dyskoteki, koncerty czy usługi spa. Oczywiście dużą popularnością cieszą się również hotele przyjazne rodzinom, z przemyślaną w najdrobniejszych szczegółach rozrywką zarówno dla niemowląt i dzieci starszych, jak i ich rodziców czy dziadków.

Hotele bez dzieci – nowy trend w hotelarstwie

„Coraz więcej osób wybiera hotele dla dorosłych. Od dłuższego czasu obserwujemy rosnącą popularność tej opcji wypoczynku. W tego typu hotelach zarówno wnętrza, jak i jedzenie oraz rozrywka są przeznaczone wyłącznie dla osób dojrzałych. Nie znajdziemy tu ani menu, ani stref rozrywki dla dzieci, cała uwaga skupiona jest tylko na dorosłych” – mówi Kristina Graužinienė, kierowniczka agencyjnego biura podróży Holide.

Według niej klienci tego typu hoteli są szczególnie lojalni – nawet jedna piąta wraca do nich po raz drugi lub więcej. Niektórzy turyści zatrzymują się w tych samych obiektach nawet dziesiątki razy. Większość gości wraca ze względu na jakość usług, które im się podobają i indywidualne podejście, jakie otrzymują. Stale powracających wczasowiczów fascynuje zazwyczaj wyjątkowy luksus, przemyślane w najmniejszym szczególe wnętrza oraz bogata oferta rozrywek dla dorosłych.

Hotele rodzinne – z dala od domowych zmartwień

Jak zauważa ekspertka, to głównie rodzinom z małymi dziećmi najbardziej zależy na wysokiej jakości hotelach. Obiekty wyższej klasy mają zazwyczaj do zaoferowania większy wybór atrakcji dla dzieci. Na najmłodszych czekają odkryte baseny, brodziki, zjeżdżalnie wodne, a nieraz nawet sztuczne fale czy leniwe rzeki. Teren rekreacyjny oświetlony jest zwykle w taki sposób, aby można było się nim cieszyć nawet po zmroku. W restauracjach znajdziemy menu przygotowane specjalnie dla dzieci, które pobudzi apetyt nawet najbardziej wymagających gości.

artykuł reklamowy

Reklama