Reklama

Odpowiednia farba do ocynku to klucz do pięknej i zadbanej dachówki wykonanej z tego materiału. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ dach z blachy ocynkowanej bardziej niż inny absorbuje promienie słoneczne, przez co jego kolor blaknie, a poddasze bardzo szybko się nagrzewa. Dodatkowo blacha jest bardzo podatna na korozję. Nie musisz jednak rezygnować z zakładania tego typu pokrycia, ponieważ jest ono stosunkowo tanie i elegancko wygląda. Wystarczy profesjonalna farba do blachy ocynkowanej i problem rozwiąże się sam. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury.

Dlaczego trzeba odnawiać dach z blachy ocynkowanej?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, blacha ocynkowana ma pewne właściwości, które sprawiają, że z biegiem lat, trzeba ją odnowić. Dlaczego? Ponieważ nawet niewielka rdza czy złuszczona powierzchnia z czasem może doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń. W myśl zasady, że “lepiej zapobiegać, niż leczyć”, warto pomyśleć o renowacji dachu, zanim trzeba będzie go całkowicie wymienić. Dachówka z blachy ocynkowanej bardzo mocno ulega działaniu promieniowania UV, dlatego szybko się nagrzewa, a jej kolor matowieje i blaknie. Tego typu pokrycie jest również bardziej niż inne narażone na korozję i łuszczenie się farby. Dodatkowo jest to materiał, który zmienia swoją objętość pod wpływem temperatury, co nie pozostaje bez znaczenia dla “zachowania” się powłoki. Może ona bowiem pękać, powodując nieestetyczny wygląd, a nawet prowadzić do poważniejszych problemów. Na szczęście specjalistyczna farba do ocynku, na przykład marki BEKERFARB, doskonale radzi sobie z właściwościami blachy.

Jaka farba na ocynk będzie najlepsza?

Zastanawiasz się, jaka farba na ocynk, spełni Twoje oczekiwania i sprawi, że dach będzie znów wyglądał jak nowy? Taka, która “dostosuje się”, do potrzeb pokrycia dachowego z blachy. Szczególnie polecamy preparaty od BEKERFARB, ponieważ jako nieliczne farby na rynku cechują się tym, że tworzą powłokę, która “pracuje” razem z blachą podczas zmiany temperatur. Oprócz tego jest w stanie zabezpieczyć ją przed rdzą, nawet na wiele lat. Sprawia również, że nagrzewanie pomieszczeń pod dachem zmniejsza się aż o 30%, co jest świetnym wynikiem, zwłaszcza, że blacha niezwykle mocno absorbuje i oddaje ciepło. Dobra farba do ocynku to taka, która jest odporna na warunki zewnętrzne i poradzi sobie z deszczem, śniegiem i gradem, a różnica temperatur nie uszkodzi jej powłoki. Dzięki temu dach będzie odizolowany nie tylko od szkodliwych warunków atmosferycznych, ale również i przemysłowych. Farba do blachy ocynkowanej powinna cechować się również odpornością na promieniowanie UV, ponieważ jest to czynnik, który występuje przez cały rok. Specjalistyczna farba, która jest na niego odporna, chroni dach przed popękaniem, kredowaniem i miejscowymi przebarwieniami.

Malowanie blachy ocynkowanej – rady i wskazówki

Skoro wiesz już, czym pomalować dach z blachy ocynkowanej, warto też, abyś dowiedział się również, kiedy i jak najlepiej to zrobić. Bowiem pokrycie dachowe z blachy należy malować w konkretnych warunkach pogodowych. Ma to duży wpływ zarówno na samą aplikację, jak i na zachowywanie się powłoki w przyszłości. Tym, na co warto zwrócić uwagę, jest:

  • temperatura podczas malowania powinna wynosić między 10 a 30 stopni Celsjusza;
  • maksymalna temperatura podłoża nie powinna przekraczać 55 stopni Celsjusza;
  • należy unikać malowania w pełnym słońcu, ponieważ farba schnie wtedy zbyt szybko, a jej powłoka może się skruszyć;
  • nie zaleca się aplikacji wcześnie rano i późno wieczorem, ponieważ istnieje ryzyko, że farba spłynie;
  • nie zaleca się aplikacji, jeśli występują lub mogą się pojawić opady albo gdy jest bardzo duża wilgotność.

Zapewniamy, że specjalistyczna farba do blachy ocynk BEKERFARB to gwarancja jakości i jeśli zastosujesz się do naszych wskazówek, osiągniesz efekt, na jakim Ci zależy. W końcu zadbany dach to nie tylko wizytówka Twojego domu, ale także gwarancja bezpieczeństwa wszystkich domowników. Nie musisz więc rezygnować z pokrycia dachowego z blachy ocynkowanej w obawie przed szybkim zniszczeniem. Wystarczy, że użyjesz naszych preparatów, a dach cały czas będzie wyglądał jak nowy.

artykuł partnera 

Reklama