Jak działa polska pomoc drogowa w Niemczech?

0

Podróże międzynarodowe w ostatnich latach stały się łatwo dostępne. Niskie ceny przejazdów, zwiększenie powszechności samochodów i otwarcie granic sprawiło, że ludzie chętniej podchodzą do odwiedzania miejsc poza granicami Polski. Jednym z częściej wybieranych kierunków przez Polaków są Niemcy — nasi rodacy wyjeżdżają tam głównie w celach zarobkowych, ale także krajoznawczo.

W trakcie takiej podróży może zdarzyć się nieprzyjemna sytuacja, która czasowo lub całkowicie może wykluczyć możliwość kontynuowania dalszej podróży. Zalicza się do nich m.in. sytuacje drogowe, takie jak kolizje czy wypadki. Do kogo należy zgłosić się w takiej sytuacji? Czy będąc poza granicami Polski jesteśmy zdani na usługi zagranicznych firm? Okazuje się, że nie!

Po pierwsze — zadzwoń

Niektóre firmy oferujące usługi pomocy drogowej działają nie tylko w najbliższym obrębie swojej bazy, ale także daleko poza nim. Przykładem takiej firmy jest pomoc drogowa Magdeburg, która działa zarówno w okolicach tego miasta, ale także w okolicach Berlina, Hamburga czy Słubic.

Aby uzyskać pomoc drogową, należy skontaktować się z firmą telefonicznie. Aktualny numer zawsze jest dostępny na ich stronie internetowej. Przed wyjazdem w trasę warto zapisać numer telefonu w książce telefonicznej — w razie problemów z dostępem do internetu numer będzie łatwo osiągalny.

W przypadku jakichkolwiek obaw, że z powodu święta czy późnej godziny firma nie świadczy już usług — nic bardziej mylnego, są one dostępne 24 godziny na dobę, także w święta.

Po drugie — opisz swój problem

Dyspozytor telefoniczny będzie od ciebie oczekiwać opisu problemu. Im bardziej precyzyjne informacje, tym większe prawdopodobieństwo, że problem uda rozwiązać się w krótszym czasie. Pamiętaj, że z dyspozytorem będziesz mógł rozmawiać w języku polskim — w odniesieniu do Polaków, stanowi to ogromną korzyść polskich firm nad zagranicznymi.

Po trzecie — oczekuj na przyjazd

Dyspozytor przyjął twoje zgłoszenie? W takim razie oczekuj na dotarcie specjalistów. Jeśli jesteś uczestnikiem kolizji lub wypadku drogowego, pamiętaj o to, aby odpowiednio zabezpieczyć miejsce — tak, aby sytuacja, która ci się zdarzyła, nie stanowiła zagrożenia w ruchu drogowym.

Co dalej?

Jeśli twój pojazd nie kwalifikuje się do dalszej jazdy — zostanie wykorzystana laweta Magdeburg w celu przewiezienia go w bezpieczne miejsce. Kierowcy i pasażerowie będą mogli dołączyć się do przejazdu — laweta jest wyposażona w kilka dodatkowych miejsc, dzięki temu grupa podróżujących będzie mogła pozostać razem.

Jakie usługi oferuje pomoc drogowa?

Z pomocą drogową można kontaktować się w różnych sprawach. Podstawą jej działalności jest pomoc osobom, które są uczestnikami kolizji lub wypadku drogowego poprzez przetransportowanie ich pojazdu w wyznaczone miejsce. Po drugie — jeśli twój samochód nie posiada ważnego przeglądu technicznego, przewiezienie go lawetą stanowi najlepszą możliwość przewiezienia go. Specjaliści z pomocy drogową świadczą także usługi warsztatowe, umożliwiające kontynuowanie bezpiecznej podróży.

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze