23 kwietnia w Parku Wodnym w Wilkasach odbyły się IX Zawody Ratownictwa Wodnego Strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Giżycko. 

Na basenie Parku Wodnego Wilkasy na starcie stanęły jednostki z Rynu, Wydmin, Spytkowa i Kruklanek tradycyjnie rywalizując w trzech konkurencjach.

Najpierw druhowie ratowali manekina na dystansie 50 metrów, później holowali manekina rzeczką, a na zakończenie musieli wykazać się w sztafecie, płynąc z pasem ratowniczym „węgorz” 4 x 25 m. Każda z drużyn przywiozła ze sobą kibiców, którzy nie szczędzili sił zagrzewając swoich zawodników do walki.

Bezkonkurencyjni byli druhowie z Rynu wygrywając każdą z trzech odsłon imprezy oraz całe przedsięwzięcie wyprzedzając Spytkowo, Wydminy i Kruklanki. Tym razem panom towarzyszyły dwie panie z Wydmin i Kruklanek. Statuetki, puchary oraz medale wręczali wicestarosta powiatu giżyckiego Mateusz Sieroński, oraz wójtowie gmin Kruklanki i Giżycko Bartłomiej Kłoczko i Marek Jasudowicz.

Miłym akcentem było uhonorowanie najmłodszego i najstarszego zawodnika, którymi byli Krystian Bereza (Wydminy) i Mariusz Mazur (Kruklanki).

Wydarzenie sfinansowała Gmina Giżycko, a sędziowali ją Adam Olchówka i Krzysztof Wiśniewski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku. 

Wyniki:

I miejsce – OSP Ryn (229,67 pkt)
I miejsce – OSP Spytkowo (253,75 pkt)
III miejsce – OSP Wydminy (271,70 pkt)
IV miejsce – OSP Kruklanki (297,14 pkt)

(Źródło, fot.: GOKiR Wilkasy) 

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze